UTORAK, 21.4.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 21. 4. 2020.

Dobro jutro đaci, danas nove zadaci i nova znanja.

1.RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Danas ćemo malo uvježbavati čitanje. Sad kad smo naučili sva slova red je i da čitamo što više. Otovrite vaše čitanke na stranici 45. Naslov priče je Baš u ovo proljeće. Pročitajte priču, neka vam roditelji pročitaju jednom. Kako bi bolje razumjeli o čemu se radi pročitajete sami priču barem još 5 puta. Odogovori USMENO znači ne moraš pisati odgovrore na pitanja kod prve knjigice. Kod druge knjigice nalaze se druga pitanja. U bilježnicu napiši naslov i pisca.

BAŠ U OVO PROLJEĆE

MARIJA KRTALIĆ

Nacrtaj odgovore iz pitanja kod druge knjigice.

PRIRODA I DRUŠTVO- Danas ćemo ponoviti nešto što već znamo a i naš prometni policajac nam je na početku školske godine pričao o tome. Svo ste vi sudionici u prometu, svakodnevno pješice kad idete u školu, autom kad se vozite s roditeljima ili se vozite na biciklu. Otvorite u udžbeniku stranice 108. i 109. Pogledajte slike. Gdje se odvija promet? Tako je na prometnicama. Neke se prometinice nalaze u naselju a neke izvan naselja tamo gdje nema kuća. Prometnice se sastoje od dva dijela. Dio predviđen za kretanje vozila zove se KOLNIK,  dio za kretanje pješaka NOGOSTUP. Ima li u vašem mjestu nogostup? Nema ali ima u Mahičnu i sigurno ste ga vidjeli. Kako bi bili sigurni u prometu svi moramo poštivati PROMETNA PRAVILA. Pratiti znakove i semafore. Što je semafor'? Koje boje ima? Tko ga mora pratiti? Razlikuje li se semafor za vozače od onon za pješake?:

Gdje smiješ prelaziti cestu? Na PJEŠAČKOM PRIJELAZU. Nemoj to zaboraviti, a ako nema pješačkog prijelaza dobro se uvjeri gledavši lijevo i deno da nema vozila koja dolaze. U bilježnicu napiši naslov

OPREZNO U PROMETU

SVI SUDIONICI MORAJU POŠTIVATI PROMETNA PRAVILA I ZNAKOVE.

Ispod toga nacrtaj semafor i znak za pješački prijelaz. Ako ne znaš kako izgleda pogledaj na stranici 109.

MATEMATIKA- Danas ćemo ponoviti što su znamenke i naučiti koji brojevi su JEDNOZNAMENKASTI a koji su DVOZNAMENKASTI brojevi. Kliknite plavi link i pošlušaje moje kratko pojašnjenje. Nakon toga pokušajte riješiti zadatke na stranici 42. i zadatke 5,6 na stranici 43.

TJELESNI- Provježbaj uz trenera na televiziji

2.RAZRED

HRAVATSKI JEZIK- Otvorite vaše čitakne na stranici 140. Priča se zove Šašavdan. Što je to šašavdan i kad je šašavdan?? Što mislite? Nekima je šašavdan svaki dan. 1.travnja ili 1.aprila kako neki još kažu dan je za sitne podvale i šale. Zato ga neki zovu Šašavdan. Jeste li vi koga prevarili ove godine? Pročitajte slikopriču i odgovorite na pitanja na stranici 141.i 142.

PRIRODA I DRUŠTVO- Ponovimo još jednom što smo naučili o zaštiti okoliša i dovršite zadatke u radnoj bilježnici na stranicama 56, 57.

MATEMATIKA- Otvorite udžbenike na stranici 51. Danas bi trebali naučiti množiti i dijeliti brojem 10. Riješite zadatke na stranici 51. Dalje ćemo sutra.

TJELESNI- vježbajte uz trenera na televiziji.