Ovaj mjesec: 2007

SRIJEDA,22.4.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 22. 4. 2020.

Sretan rođendan našoj planeti Zemlji ! Pazimo na nju i dalje da nam bude čista i lijepa.

1.RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Kako vi slavite svoj rođendan? Što mislite ima li planeta Zemlja rođendan? Slavimo ga svake godine 22.travnja. Kako će ona proslaviti svoj rođendan,što misliš? Brineš li o prirodi i čistoći svog okoliša? Nadam se da ne bacaš smeće uokolo. Koju bi poruku napisao Zemlji da joj možeš poslati čestitku?? Otvorite vaše čitanke na stranici 49.

Pogledaj djecu na slici. Koje poruke oni šalju ljudima? Što trebaju čuvati? Pročitaj pjesmicu. Pročitaj ju više puta.

Razmisli... Kako ćemo očuvati našu Zemlju čistom? Kako ti možeš u tome pomoći?

U bilježnicu nacrtaj svoj balon i u njega napiši svoju eko poruku. Što bi poručio ljudima da rade kako bi nam Zemlja ostala čista. Ako možeš poslikaj mi i pošalji mi porukom svoj balon.

MATEMATIKA- Riješit ćemo ostale zadatke na stranici 43. Pokušaj riješiti i ove zadatke riječima u bilježnicu.

1. Marko je u šumi sakupio 5 bačenik plastičnih boca, a njegova sestra još 3 limeke. Koliko su ukupno boca sakupili? Kamo ih trebaju odnijeti?

2. Maja je sakupila 10 vreća starog papira. Na otpad je odnijela njih 5. Koliko još vreća treba odnijeti na otpad kako bi se riješila svieg papira? U sporemnik koje bojeodlažemo papr?

PRIRODA I DRUŠTVO- Kako se zove mjesto u kojem živiš? Znaš li u kojoj državi se nalazi tvoje mjesto? A na kojem planetu??

Naš planet zove se ZEMLJA. Na zemlji živiš ti, ja ostali ljudi, biljke i sve živootinje.

Zašto moramo čuvati svoju planetu? Kako se ti osjećaš kad si prljav, bolestan? Osječaš li se bolje kad se opereš i odjeneš čistu odjeću? Tako maoramo paziti i da naša ZEMLJA bude čista. Kkao bi ti se svidjelo živjeti u prljavoj prirodi? Ili kupati u prljavoj crnoj rijeci? a tek u smrdljivom moru? Nikako. U bilježnicu napiši

NAŠ PLANET ZEMLJA

NAŠA PLANETA ZOVE SE ZEMLJA. 22.4. DAN PLANETA ZEMLJE.

Nacrtaj Zemlju.

TJELESNI- vježbaj hvatanje lopte i igraj se na suncu u divnoj prirodi.

2. RAZRED

HRVATSKI JEZIK I PRIRODA I DRUŠTVO- Djeco dans ćemo na čas preskočiti priču koju smo radili jučer kako bi razgovarali o današnjem važnom danu. Znate li što slavimo danas? Rođendan naše planete Zemlje. Znate li što je planeta? Na planeti žive svi ljudi u cijelom svijetu,sve biljek i sve životinje. Svake godine 22.travnja slavimo njen rođendan. U vašim čitankama na stranici 179. nalazi se slikopriča Ježić Iglić i otpad u šumi. Smije li se odlagati otpad u šumu??. Kamo moramo nositi otpad?. Kako ti možes očuvati Zemlju?. Voliš li više da je priroda oko tebe čista ili zagađena?

Pročitajte priču. Riješite zadatke na sljedećim stranicama i usput ponovite znanje iz prirode i društva o zaštiti okoliša. Današnji zadatak iz hrvatskog vrijedi ujedno i za prirodu i društvo. U bilježnicu iz prirode zapišite naslov

DAN PLANETA ZEMLJE

22. TRAVNJA SLAVIMO DAN PLANETE ZEMLJE. PAZIMO DA NAM PLANETA BUDE ČISTA. ODLAŽI OTPAD U POSEBNE SPREMNIKE A NE U PRIRODI.

MATEMATIKA- U bilježnice prepišite tablicu množenja i dijeljenja s brojem 10.

1*10=10                  10:10=1

2*10=20                  20:10=2