PETAK, 24.4.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 24. 4. 2020.

Pozdrav djeco, evo nas na kraju još jednog tjedna. Nakon što riješite zadatke uživajte u vikendu.

1.RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Ponovimo svoje znanje o slovima. Otvorite početnice na stranici 126. i 127. te riješite zadatke. Rasporedite si tijekom vikenda ako vam je puno za danas.

MATEMATIKA- Riješit ćemo do kraja zadatke na stranici 45. i na stranici 46.  pokušajmo riješiti zadatke. Brojeve u drugoj desetici uspoređujemo isto kao u prvoj. Tako je 15 jabuka više od 12 jabuka. Gledamo prema brojevima jedinica to jest 5 i 2. A broj 5 je veći od broja 2.

GLAZBENI- Dječja poskočica

TJELESNI- Vozite bicikl, šećite, igrajte se

2. RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Današnji zadatak je priča VŽNO. Što se dogodi ako izostavimo koje slovo u riječi? Znači li ona nešto? Jesu li sva slova isto važana ili je neko važnije od drugog?: Što misliš? Pročitajte priču na stranici 150. Odgovorite na pitanja iza priče.

MATEMATIKA- Vježbamo množenje i dijeljenje brojem 10 u radnoj bilježnici. Otvorite stranicu 34. i riješite zadatke.

GLAZBENI- Pjesmica Vučja želja

TJELESNI- Igraj se, šeći, vozi bicikl

Uživaj u vikendu