UTORAK, 12.5.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 12. 5. 2020.

Pozdrav, danas nas je vrijeme odlučilo zadržati u kućama. Evo nekoliko zadataka dok sunce ne proviri ponovno.

1. RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Poigrajmo se danas riječima i rečenicama. Na stranici 132. i 133. i vašim početnicama nalaze se zadaci u kojima ćete  na zanimljiv način ponoviti slova, riječi i rečenice.

MATEMATIKA- Dovršavamo ponavljanje brojeva do 20. U udžbeniku otvorite stranicu 57. i riješite zadatke. Nemojte zaboraviti procijeniti koliko ste naučili označavanjem smješka u zadnjem zadatku. Molim vas da mi pošaljete sliku zadataka. Ako želite riješiti više možete pokušati riješiti i zadatke na idućoj stranici.

PRIRODA I DRUŠTVO- Zadržat ćemo se još kratko na ponašanju u prometu. Smatram da je vrlo važno da znate sva pravila ponašanja na prometnicama kako bi bili sigurni na putu od kuće do škole ili do prijatelja. U vašim udžbenicima na stranicama 112 i 113 pogledajmo prva tri crteža. Što moramo učiniti prije prelaska ulice?

STATI- DOBRO POGLEDATI- TEK ONDA KRENUTI PREKO CESTE

SJETI SE! Uvijek pogledaj LIJEVO-DESNO- i još jednom LIJEVO

Ako postoji semafor koja boja nam govori da stanemo? CRVENA

A koja boja nam govori da možemo krenuti? ZELENA

Ako semafori ne rade ili je velika gužva promet mogu regulirati i PROMETNI POLICAJCI.

UPAMTI!!! Ako je policajac okrenut prema tebi LICEM- STANI!! Ako je okrenut prema tebi BOKOM - KRENI!!

VAŽNO!! Prilikom prelaska ulice ili šetnje po cesti bez nogostupa NEMOJ SLUŠATI GLASNU GLAZBU SA SLUŠALICAMA U UŠIMA. Nećeš čuti opasnost. NIKAD se na IGRAJ na ulici.

U bilježnicu odgovori na pitanja na stranici 113. Poslikaj mi rješenja. Piši odgovore punom rečenicom.

TJELESNI- Vježbaj danas uz trenera na HRT

2. RAZRED

HRAVTSKI JEZIK- Kako bi ti nazvao ili nazvala pticu muškog roda? Koju bi riječ upotrijebili? Pokušaj objasniti riječ PTICANI?

Što znači hvaliti se? Hvalite li se i vi ponekad? Čime se volite pohvaliti? Misliš li da je hvalisavost dobra osobina?

Pročitaj priču pticani. Pokušaj odgovoriti na pitanja na stranicama 168. ,169. i  170.

MATEMATIKA- Nastavljamo dalje s množenjem. U udžbeniku na stranici 56. riješite zadatke kao uvod u tablicu množenja brojem 4. Molim vas ako možete poslikajte mi i pošaljite sliku riješenih zadatka.

PRIRODA I DRUŠTVO- Naučili smo koje vrste prometnih sredstava postoje i kako se kreću. Dans idemo u vožnju AUTOBUSOM.

Kako i gdje se kreće autobus? Kako izgleda? Koliko putnika može povesti? Jeste li ikada putovali autobusom?

Otvrite udžbenik na stranici 50, 51. Priložila sam video prezentaciju pa pogledajte klikom na plavi link dolje na dnu današnjih zadataka. U bilježnicu pišemo.

PUTUJEMO AUTOBUSOM

AUTOBUS POLAZI I DOLAZI NA AUTOBUSNI KOLODVOR.

PERON JE MJESTO NA KOJEM PUTNICI ULAZE U AUTOBUS.

AUTOBUS PUTUJE PREMA VOZNOM REDU. ZA PUTOVANJE MORAM IMATI KARTU. VOZAČ VOZI AUTOBUS. KONDUKTER GLEDA KARTE.

Dobro proučite sliku na strani 51 da znate gdje se što nalazi na autobusnom kolodvoru.

TJELESNI- Vježbaj uz HRT

putujemo_autobusom.pptx (598.76 KB)