UTORAK 24.3.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 24. 3. 2020.

Pozdrav u ovo sniježno i hladno jutro. Jesmo li spremni za današnje zadatke.

1.RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Danas učimo novo slovo. To slovo je slovo LJ. Nalazi se u početnici na stranici 108. i 109. Pogledajmo 1. zadatak. Izgovorimo riječi slovo po slovo LJESTVE, ŠILJILO, KRALJ. Gdje se nalazi glas LJ. Označi u kvadratiće. Zatim pročitaj riječi i relčenice u 2. zadatku. Dobro sad idemo u pisanku pisati slovo LJ. Napiši dva reda velikog slova LJ  i dva reda malog slova lj. Slovo LJ nije teško napisati jer se satoji od dva slova koja smo već naučili a to su slova L i J. Nakon što smo uvježbali slovo u redove ispod pišemo riječi na početak reda i dopunimo red do kraja. Riječi su LJUBAV, LJETO, LJESTVE, LJUDI, KRALJ. Za kraj dovrši zadazke na stranici 109.

MATEMATIKA- Danas ćemo ponoviti kako možemo pomoću zbrajanja i oduzimanja doznatikoji broj nam u zadatku nedostaje. Naslov je VEZA ZBRAJANJA I ODUZIMANJA. Takve zadatke smo već rješavali pa mislim da nećete imati problema. Riješimo zadatke na stranici 20. i 21.

PRIRODA I DRUŠTVO- Riješti ćemo zadatke u radnoj bilježnici na stranici 43.

2. RAZRED

HRAVTSKI JEZIK- Ponavljamo što smo jučer naučili o Izvjeću o prošlom događaju. Danas ćemo uvježbati napisati i sami takvo izvješće. P aćete u biljenicu napisati Izvjećšće o prošlom događaju Odlazak na predstavu u Zorin dom.

MATEMATIKA- Vježbamo dužinu. Riješite zadatke na stranici u radnoj bilježnici 30.

PRIRODA I DRUŠTVO- Ponavljamo što smo naučili o pravilnoj prehrani. Kako bi bili zdravi i narasli jaki i veliki moramo redovito i raznoliko jesti. To znači da u danu imamo nekoliko obroka DORUČAK,MARENDU,RUČAK,UŽINU I VEČERU. Treba jesti i žitarice, voće i povrće, meso te milječne proizvode. Također piti dovoljno vode. Ponovimo što smo naučili riješivši zadatke u radnoj bilježnici pod tim naslovom.

TJELESNI- ako padne dosta snijega iziđi u dvorište i pougraj se .