ČETVRTAK, 26.3.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 26. 3. 2020.

Pozdrav mojim učenicima. I danas se družimo na daljinu. Danas će nam se pridružiti i vjeroučiteljica Klara sa zadacima.

1.RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Molim vas da riješite zadatke u radnoj bilježnici na stranici 57.

MATEMATIKA- Ponovimo brojeve do 10. u udžbeniku riješite zadatke na stranicama 28.,29.,30.

VJERONAUK-

Draga djeco i dragi roditelji!

CVJETNICA

Današnji zadatak je naučiti kako su Isusa dočekali u Jeruzalemu.

Dočekali su ga kao kralja. Neki su skidali svoje haljine i bacali ih na tlo kuda je prolazio Isus, a neki su narezali zelene grane i mahali da ga pozdrave.

Klicali su: HOSANA!

ZADATAK:

1. Pročitati tekst u Udžbeniku na str. 72
  2. Napisati naslov u bilježnicu: CVJETNICA – ISUS ULAZI U JERUZALEM
  3. Napisati riječ HOSANA – POMOZI NAM, SPASI NAS
  4. U Udžbeniku na str. 72 otvoriti digitalne sadržaje. Pogledajte video: Cvjetnica u Požegi i nekoliko puta poslušajte pjesmicu Hosana.
  5. Naučiti čitati slikopriču u udžbeniku, str. 72.

Ako netko želi, može napraviti maslinovu ili palminu grančicu na koju možete napisati HOSANA!

Primjer:

Riješiti radnu bilježnicu na str. 54.

Draga djeco!

Budite dobri, redovito izvršavajte svoje zadatke koje ću pregledati i ocijeniti kada se ponovo vidimo. VJERUJEM DA ĆE TO BITI USKORO!!

2. RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Ponavljamo Jesne i niječne rečenice. Nadam se da ste razumjeli kako ih razlikujemo. Danas ćemo riješiti zadatke 7. i 8. na stranici 90.

MATEMATIKA- Ponovimo još jednom geometriju. Riješit ćemo stranicu 65. u zbirci zadataka. Potom bi trebali krenuti na novo gradivo a to je množenje. Pogledajte stranicu 46. u udžbeniku Riješimo 1. zadatak. Pogledajmo sliku. Koliko parova učenika vidiš, odnosno po dvoje zajedno? Tako je 7 parova učenika. Koliko je to ukupno učenika na snijegu? 2+2+2+2+2+2+2= 14. Tako je 14 učenika. U bilježnicu napiši naslov MNOŽENJE BROJEVA

ili kraće 4*5= 20. Ispod toga prepiši 5. zadatak u bilježnicu.

VJERONAUK

Draga djeco. Hvaljen Isus i Marija!

Danas učimo: Isus je trebao trpjeti, biti raspet i umrijeti u udžbeniku, str. 60, 61.

ZADATAK:

1. Pročitati tekst
  2. Bojicom napisati naslov u bilježnicu (napisati i datum)
  3. Iz teksta pod naslovom Isus je trebao trpjeti, biti raspet i umrijeti (udžbenik za katolički

vjeronauk 2. razreda osnovne škole, stranice 60. – 61.) odaberi i upiši:

a) tamnoplavom bojom rečenicu koju je na suđenju Isusu izgovorio veliki svećenik

b) sivom bojom Pilatovu rečenicu nakon Isusove osude

c) crnom bojom Isusovu rečenicu prije svoje smrti

4. nacrtati Isusa u crvenom plaštu.

Poslušajte pjesmu!

Draga djeco budite dobri, slušajte roditelje, izvršavajte redovito svoje zadatke, koje ću pregledati i ocijeniti kada se vratimo u škole, i redovito molite.

Kroz korizmu molimo Križni put. Prisjetite se križnog puta kojeg smo radili u školi pa po sjećanju nacrtajte Isusa na križu.

Budite dobri, puno molite, pomažite roditeljima i ukućanima i redovito izvršavajte svoje zadatke.

Voli vas vaša vjeroučiteljica Klara!