PONEDJELJAK,20.4.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 20. 4. 2020.

Danas malo odmora od sunca, nastavljamo s radom marljivo dalje.

1.RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Naučili smo djeco sva slova abecede. Sad nam je preostalo uvježbati čitanje i pisanje. Prvo ćemo danas ponoviti razliku između dva zadanja slova koja smo naučili jer ih ljudi često mijenjaju i ne koriste u ispravnim riječima. Otvorite početnice na stranici 118. i 119. Riješite zadatke i nemojte se zaboraviti ocijeniti na kraju kvačicama.

LIKOVNA KULTURA- Pogledajte sliku prepeličjih i kosovih jaja. Prepeličja jaja imaju crne flekice u obliku točkica gušće i rjeđe raspoređenih po ljusci a kosova jaja su zelenkasta i imaju male guste crvene točkice. Vaš zadatak danas je pokušati nacrtatai flomasterom takava jaja. Ako imaš zeleni papir za kosova jaja radi točke na njemu ako ne radi sve na bijelom papiru. Kad istočkaš papir u obliku jajeta izreži oblik jajeta.

ENGLESKI JEZIK-

Dragi moji đaci prvaci,

danas učimo boje. Vaš zadatak je nacrtati „flekice“ ili zvjezdice u pisanke i pored njih napisati naziv za boju. U izgovoru će vam pomoći „munjice“ koje možete skenirati u udžbeniku.

Ostanite zdravi i veseli!

Puno pozdrava od teacher Sanje!

COLOURS

CRVENA        RED

PLAVA           BLUE

ZELENA         GREEN

ŽUTA              YELLOW

NARANČASTA      ORANGE

ROZA        PINK

LJUBIČASTA       PURPLE

SMEĐA       BROWN

CRNA        BLACK

SAT RAZREDNIKA- Ako vas zanima kako bolje učiti na daljinu možete kliknuti i poslušati poveznicu plave boje i profesora Borisa Jokvića.

2.RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Dovršiti ćemo zadatke na stranici 133. 134.

LIKOVNA KULTURA-  Danas ćemo ctrati flomasterom razlistano stablo. Znači crtamo raznim vrstama crta. Najprije nacrtate deblo,zatim deblje grane pa tanje i najtanje. Pazi da su lagano zakrivljene. Zatim na grane crtamo male listiće.

SAT REZREDNIKA- Ako vas zanima kako bolje učiti na daljinu kliknite plavu poveznicu i poslušajte porfesora Borisa Jokovića.

ENGLESKI JEZIK-

Dragi moji drugašići,

vaši današnji zadaci su:

• Prepisati u pisanke:

Photos from Africa

(Fotografije iz Afrike)

He is sleeping.

On spava.

She is swimming.

Ona pliva.

He is sitting.

On sjedi.

She is reading.

Ona čita.

He is eating.

On jede.

He is looking at the photos.

On gleda fotografije.

She is making faces.

Ona radi grimase.

• Riješiti 3. zadatak u udžbeniku na 55. str.
  • Naučiti čitati tekst na 56. str.
  • Riješiti 58. i 59. str. u radnoj bilježnici.