PONEDJELJAK, 4.5.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 4. 5. 2020.

Dobar vam dan u novom radnom tjednu.

1. RAZRED

HRVATSKI JEZIK-  Imate li vrt kod kuće? Jeste li primjetili koju životinjicu u vrtu? Koje sve životinjr žive pod zemljom? Znate li kako izgleda krtica? Jeste li ju ikad vidjeli?

Otvorite vaše čitančice na stranici 50. 51. Pogledajmo sličicu. Gdje se nalazi krtica?

Poslušajte priču klikom na plavi link ili sami pročitajte odmah opriču. Zatim još nekoliko puta sami pročitajte.

Riješi zadatke ispod priče.

LIKOVNA KULTURA- Ovaj tjedan obilježavamo Majčin dan. Pa ćemo danas naslikati cvijeće za naše mame.Flomasterom nacrtaj nekoliko (tri) vrlo velikih cvjetova kao da ih gledaš odozgo. Potrudi se nacrtati različite cvjetove, različita oblika, veličine i rasporeda latica. U međuprostor na papiru nacrtaj malo manje cvjetove. Između njih nacrtaj listove koji proviruju ispod cvijeta, a neki su mali pa se vide u cijelosti. Koristi različite crte – dugačke, kratke, zakrivljene… Kad si zadovoljan/na crtežom, vodenim bojama kakvim želiš pažljivo oslikaj plohe. Pripazi na posvjetljivanje boje dodavanjem vode. Za dijelove koje želiš oslikati intenzivnijom bojom, uzmi manje vode. Pokušaj dodirivanjem dvije boje dobiti novu boju – primjerice, narančastu miješanjem crvene i žute i sl. Dijelove podloge koji su ostali neobojani, oslikaj bojom kojom želiš, ali da bude što različitija od bojecvijeća i listova. Ako nemaš vodene boje, oboji drvenim bojicama.

ENGLESKI JEZIK-

Dragi moji đaci prvaci,

vaši današnji zadaci su:

• Prepisati i nacrtati u pisanku
  •          A CAR
  •         A BUS
  •          A PLANE
  •           A BIKE
  • Poslušati priču u udžbeniku What colour is it?
  • Riješiti 62. i 63. str. u radnoj bilježnici.

Puno pozdrava od teacher Sanje!

2. RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Nastavljamo s vježbanjem izražajnog čitanja. Naučite izražajno čitati priču na stranici 185, 186.

LIKOVNA KULTURA- Ovaj tjedan obilježavamo Majčin dan u nedjelju. Danas ćemo nacrtati cvijeće za mamu. Nacrtaj više ccvjetova različite veličine i oblika, zatim između nacrtaj čistove različite veličine, a potom oboji cvijeće i listove. Možeš raditi flomasterima i drvenim bojicama, a ako imaš vodene boje radi slobodno njima.

ENGLESKI JEZIK-

Dragi moji drugašići,

vaši današnji zadaci su:

• Prepisati u pisanku:

Where`s the ice cream?

(Gdje je sladoled?)

a mango – mango (vrsta voća)

oranges – naranče

lemons – limuni

bananas – banane

vanilla ice cream – sladoled od vanilije

meet – sresti

shining – sjati

• Riješiti 3. zadatak u udžbeniku na 60. str.
  • Riješiti 1., 2. i 3. zadatak u radnoj bilježnici na 60. i 61. str.

Puno pozdrava od teacher Sanje!