Nastava 14.4.2020.
Autor: Draženka Jančić, 14. 4. 2020.

Dobar vam ovaj snježno- kišni dan dragi moji učenici! Nadam se da ste se malo odmorili i da ste spremni opet nešto novo naučiti. Pratite i dalje nastavu na trećem programu. Zadatci koje trebate raditi i dalje su ovdje za vas.

TREĆI RAZRED

HRVATSKI JEZIK

Pročitajte priču Sanje Polak: Darujte slikovnice u udžbeniku na str.169. i 170.Odgovorite na pitanja od 1. do 18.

MATEMATIKA

Danas učimo Množenje dvoznamenkastog broja jednoznamenkastim brojem. Pronađite taj naslov u udžbeniku na str.53. Prvo riješite prva tri zadatka da se prisjetite množenja višekratnika broja 10 jednoznamenkastim brojem.

Napišite u bilježnicu naslov i prepiši:

Množenje dvoznamenkastog broja jednoznamenkastim brojem

Riješi zatim 4.,5. i 6. zadatak u udžbeniku.

ČETVRTI RAZRED

HRVATSKI JEZIK

Poslušajte zvučni zapis teksta Najljepše je na Hvaru koji se nalazi u udžbeniku na str.145.

Nakon što ste poslušale tekst pročitajte ga još jednom u sebi a zatim odgovorite na pitanje ispod teksta. Pročitajte i sve ostalo što piše na str. 146. Uočit ćete da se slikovit opis od stvarnog opisa razlikuje po mnoštvu pridjeva,slikovitih opisa i usporedbi. Slikovit opis je zapravo uljepšani izgled nečega sa našim doživljajem onoga što opisujemo. Pokušajte same opisati fotografiju Hvara na str.146.pazeći da pišete rečenicama u obliku sastavka i da navedete sve ono što se od vas traži u planu opisa koji je pored fotografije.

Valerija: Evo plan kako ćeš opisati Hvar stavljajući te riječi u rečenice da dobiješ sastavak. Napiši samo naslov i zatim sastavak služeći se riječima iz plana.

Opis Hvara

Slika prikazuje: dio obale otoka Hvara i more sa brodicama i udaljenim otocima

Prvi dio slike:krovovi kuća,ulice,drveće,šuma i obala

Pozadina slike:more sa brodicama i u daljini otoci,nebo

Moj dojam: napisati kako ti se sviđa fotografija

MATEMATIKA

Danas ćemo učiti crtati pravokutnik i kvadrat. Pronađite u udžbeniku na str.63. naslov Crtanje pravokutnika i kvadrata i napišite naslov u geometrijsku bilježnicu.

Pogledajte ovaj video kako se crta pravokutnik i kvadrat.

Nacrtaj u bilježnicu i pravokutnik čije su dvije nasuprotne stranice 5 cm a druge dvije 3 cm. Nacrtaj kvadrat čije su stranice duge 4cm i jedan čije su stranice duge 5cm.

Valerija: I mi ćemo učiti sada pravokutnik. Pronađi u svom udžbeniku Moj mali matematički svijet II na str.85.naslov Pravokutnik. Pročitaj i riješi zadatke na str.86. i 87.Slikaj ih i pošalji rješenja.