Nastava 30.4.2020.
Autor: Draženka Jančić, 30. 4. 2020.

Došli smo i do kraja nastavnog tjedna! Napravite današnje zadatke i uživajte do ponedjeljka. Šaljite slike svojih radova.

TREĆI RAZRED

MATEMATIKA

Ponavljamo množenje. Pronađi zadatke u radnoj bilježnici na str.52. i riješi od 5. do 7.zadatka i na str.53. zadatke  od 1. do 3.

David: riješi zadatke iz radne bilježnice na str.53. od 1. do 3.

GLAZBENA KULTURA

Otpjevaj dvije pjesme koje smo učili ove godine i otpjevaj ih tako da sviraš ritam uz pomoć štapića(možeš sam izraditi ili koristi dvije olovke ili drvene bojice).

VJERONAUK

Hvaljen Isus i Marija!

Kruh je Božji dar i plod čovjekovog rada. On nas povezuje i treba nam svaki dan. Važan je za rast, zdravlje, izvor je čovjekove snage i zadovoljstva. Uz kruh svagdašnji potreban je i Kruh koji hrani našu dušu. Isus je taj kruh života!

ZADATAK:

- Pročitati tekst u udžbeniku na str. 75

- U bilježnicu napisati naslov KRUH JE VIŠE OD KRUHA

- Na sredinu bilježnice nacrtati krug – oblik hostije. U tekstu pronađite riječi kojima nam je Isus objasnio kakav je On kruh i upišite u hostiju

- Oko hostije napišite nekoliko riječi kada ste vi dobri kao kruh.

Primjer:

Isus je Kruh života. Daruje nam se iz čiste ljubavi. Isus je uzeo obilježja kruha da nam svakodnevno bude blizu.

Radove ćete mi poslati zajedno sa temom Vino je više od vina koju ćemo učiti drugi tjedan.

Mjesec svibanj posvećen je Blaženoj Djevici Mariji. Puno se molite našoj nebeskoj majčici za  zaštitu i zagovor kod Isusa.
Budite dobri i puno vas voli vjeroučiteljica!

ČETVRTI RAZRED

MATEMATIKA

Ponovit ćemo i uvježbati računanje površine pravokutnika i kvadrata. Riješite u radnoj bilježnici na str.63. sve zadatke.

Valerija: u udžbeniku Moj mali matematički svijet II riješi zadatke sa računanjem opsega od 107. do 109.stranice.

GLAZBENA KULTURA

Otpjevaj dvije pjesme koje smo učili ove godine i otpjevaj ih tako da sviraš ritam uz pomoć štapića(možeš sama izraditi ili koristi dvije olovke ili drvene bojice).

VJERONAUK

Hvaljen Isus i Marija!

Draga djeco pogledajte video lekciju!

ZADATAK:

1. Napisati naslov ŠALOM – MIR VAMA
  2. Ispod naslova, na sredini bilježnice napisati u obliku umne mape što znači riječ ŠALOM – SREĆA, RADOST, BLAGOSTANJE, DUG ŽIVOT, ZDRAVLJE, SKLADAN ŽIVOT S BOGOM, SIGURNOST, SLOGA, UZAJAMNO POVJERENJE, MATERIJALNA DOBRA, MIRAN SAN, POTOMSTVO

NE TREBATE PISATI PJESMU IZ VIDEO LEKCIJE!!!

ZA ONE KOJI ŽELE VIŠE:

Tko želi može napraviti bijelu golubicu i na njoj napisati MIR.

Mjesec svibanje je Marijin mjesec. Posebno se molite Majčici Božjoj da nas sve stavi pod svoju zaštitu.

Budite vrijedni.

Voli vas vaša vjeroučiteljica!