Nastava 7.5.2020.
Autor: Draženka Jančić, 7. 5. 2020.

Dragi moji učenici šaljite mi slike riješenih zadataka!

TREĆI RAZRED

MATEMATIKA

Ponavljamo i dalje pisano množenje. Riješi sve zadatke iz zbirke zadataka na str.53. i na str.54. od 7. do 10.zadatka. Ovo je ponavljanje a u ponedjeljak ćemo riješiti zadatke koji će ući u ocjenu iz množenja.

David: u zbirci zadataka na str.54. riješi 7.,8. i 10. zadatak.

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA

Radi vježbe uz tv nastavu a zatim kad završiš sa zadacima izađi u dvorište i poigraj se loptom, preskači vijaču ili vozi bicikl a možeš i sve nabrojeno.

VJERONAUK

Draga djeco, hvaljen Isus i Marija!

Gospodine, ti nam donosiš radost i mir.

Želiš da budemo sretni, da pomažemo jedni drugima

i da se volimo.

Nekada je to jako teško.

Slabi smo i trebamo tvoju pomoć.

Nauči nas ljubiti i praštati,

nauči nas koliko je važno zajedništvo.

Želimo biti kapljice na tvome dlanu,

cvjetovi koji mirišu i krase svijet,

grozdovi koji zriju

na vječnome Suncu.

Gospodine, nauči nas ljubiti.

Slava Ocu…

Sunce znači život. Za nas je Isus život. Da nema njega svijet bi ostao pust, hladan i prazan. Bez ljubavi i topline svijet bi odavno nestao.

Grozd – mi smo grozdovi koji trebamo Sunce – Isusa. Bez njega ne možemo sazreti i donositi dobre plodove – naša dobra djela.

Isus je dao veliku važnost ljudskom radu i njegovim plodovima. Grožđu i vinu. Blagoslovio ga je i posvetio. Isusove riječi izgovara  i svećenik na svetoj misi: „Uzmite i pijte od ovoga svi…“.

ZADATAK:

• Nacrtati sunce i grozd. Oko sunca nacrtati što nam je potrebno za život da bi donosili dobre plodove (dobra djela). Oko grozda nacrtajte što dobivamo iz grožđa i što vino znači za nas kršćane.
  • Pogledajte video lekciju (iz video lekcije niste obavezni rješavati zadatke!)
  • Svibanj je Marijin mjesec, ali i dan kada posebno mislimo na naše majke. Napišite kratku molitvu za svoju majku ili nacrtajte cvijet i u latice napišite lijepe osobine svoje majke ili pronađite vani lijepi kamenčić, nešto lijepo nacrtajte na njega i poklonite ga svojoj majci i svima koji brinu o vama.

Djeco, ovo su zadatci za cijeli tjedan. Trebate mi poslati fotografiju hostije (od prošlog tjedna) i fotografiju sunca i grozda.

Budite dobri, puno molite i pomažite!

Voli vas vaša vjeroučiteljica.

ČETVRTI RAZRED

GLAZBENA KULTURA

Pratiti tv nastavu: Gost u nastavi Nikša Bratoš predstavlja gitaru

MATEMATIKA

Prisjetit ćemo se tablice dijeljenja do 100. Riješite zadatke od 1. do 5. u udžbeniku na str.68. pod naslovom Pisano dijeljenje brojeva do milijun.

Valerija: Ponovit ćemo računanje opsega pravokutnika i kvadrata. Riješi u zelenoj radnoj bilježnici na str.60. od 1. do 4.zadatka. Pogledaj i video kako se to radi. Idući tjedan provjerit ćemo zadacima kako si naučila crtati pravokutnik i kvadrat kao i računati njihov opseg.

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA

VJERONAUK

Draga djeco, hvaljen Isus i Marija!

Pogledati video lekciju:

ZADATAK:

• Napisati naslov KRISTOV DUH OKUPLJA CRKVU
  • Ispod naslova napisati kako Duh Sveti i danas djeluje u Crkvi (pomoću video lekcije) i pokraj odgovora nacrtati plamen
  • Zadane zadatke iz video lekcije ne trebate rješavati

U nedjelju je Majčin dan. Nacrtajte nešto lijepo za svoju majku, napišite joj pismo, izradite cvijet ili na lijepi kamenčić nešto lijepo nacrtajte pa je poklonite majci i onima koji se brinu za vas.

Budite dobri, puno učite i puno se molite.

Odgovore kako Duh Sveti djeluje u Crkvi pošaljite na moj mail klara.cohan@skole.hr ili poslikajte i pošaljite učiteljici koja će mi proslijediti fotografiju.