Nastava 19.3.2020.
Autor: Draženka Jančić, 21. 3. 2020.

Zadaci nakon odgledanog programa.

TREĆI RAZRED

Iz udžbenika na str.72.  i 73. riješiti sve zadatke.

VJERONAUK

3. razred 19. 8. 2020.
Udžbenik str. 61 - treba pročitati tekst Ne sudite!
Što znači ovaj tekst? Često se ponašamo kao da mi nemamo grijeha ili ih pokušavamo sakriti od drugih. Puno lakše uočavamo grijehe drugih.
Isus nas uči da gledamo svoje grijehe a onda će nam i tuđi grijesi bit manji.
ZADATAK: U bilježnicu napišite kratko pismo nekoj osobi i zamolite je za oprost. Pismo lijepo ukrasite.
Napisati u bilježnicu crvenom bojom:
NE SUDITE!
ISUS ME POZIVA DA NE OSUĐUJEM DRUGE, NEGO DA OPRAŠTAM NJIHOVE  POGREŠKE, A SVOJE GRIJEHE ĆU PRIZNATI U SVETOJ ISPOVIJEDI.

Za kraj u Udžbeniku, str. 61 pročitati tekst: Sve je opet dobro.
DOMAĆA ZADAĆA:
Radna bilježnica, str. 56

Draga djeco(inlove)budite dobri, pišite zadaće, učite i puno molite za sebe i druge.
Vaša vjeroučiteljica(moa)

ČETVRTI RAZRED

Riješiti  zadatke od 1. do 5. iz radne bilježnice na str. 54.

Valerija: Zelena radna bilježnica,str. 46.,zadaci 4.,5. i 6.

VJERONAUK

4. razred  19. 3. 2020.
PETROVA ISPOVIJEST VJERE - ISUS JE SIN BOGA ŽIVOGA

Draga djeco(smiley)!
Isus je prolazio svojom domovinom čineći dobra djela! Svi su o njemu govorili! Danas trebate otkriti što je sv. Petar rekao o Isusu. Trebate pročitati tekst u udžbeniku na str. 66 - PETROVA ISPOVJEST VJERE
Sada ćete prepisat rečenice koje ćete nadopunit pomoću udžbenika:
1. Šimun Petar prihvati i reče: " Ti si Krist - ______________________, Sin ___________ živoga.
2. A ja tebi kažem:" Ti si Petar-_______________ i na toj stijeni sagradit ću _________________ svoju i vrata ___________________ neće je nadvladati."

Djeco, svatko od vas treba ukratko odgovoriti na pitanje: " Tko je za mene Isus Krist?
Za kraj izmolite Apostolsko vjerovanje sa str. 68 i svojim djelima svjedočite svoju vjeru.
Otiđite van i nađite kamen. Opipajte ga! Tako čvrsta treba biti vaša vjera. Božji blagoslov vama i vašoj obitelji(prayer_hands)
Vaša vjeroučiteljica(smiley)