Nastava 2.4.2020.
Autor: Draženka Jančić, 2. 4. 2020.

Srdačan pozdrav na Međunarodni dan dječje knjige. Evo naših zadataka!

TREĆI RAZRED

VJERONAUK, 1. 4. 2020.

Pozdrav, draga djeco!

Današnja molitva i uvod u današnji rad je pjesma Podno križa, udžb., str. 64.

Zažmirite, zamislite Isusa kako nosi teški križ…trčite mu pomoći, obrisati lice puno znoja…ali, zakasnili ste. Pokušate istrgnuti vojniku čekić, no on vas udara….padate pod križ. Sad  se u nama javlja gnjev, ljutnja, tuga….a Isus govori: „Oče, oprosti im, jer ne znaju što čine.“

Isus je i nama dao priliku u sakramentu pomirenja da slijedimo njegov poziv. Da opraštamo drugima, da se mirimo.

Sada pročitajte tekst: Nije ovdje!

Tekst čitajte polagano, s razumijevanjem. Zamišljajte kako izgleda anđeo, vojnici. Pokušajte zamisliti kakav strah su osjetile žene.

Provjerite znanje— smiley

HRVATSKI JEZIK

U udžbeniku na str.153.pročitati priču Nade Iveljić: Različiti - pa što! Odgovoriti na pitanja uz priču na str.154. i 155.

MATEMATIKA

Danas ponavljamo Množenje višekratnika broja 10 jednoznamenkastim brojem. Pronađi u radnoj bilježnici na str.48. zadatke pod istim naslovom. Riješi sve zadatke.

ČETVRTI RAZRED

VJERONAUK, 2. 4. 2020.

Hvaljen Isus i Marija!

Draga djeco!

Vjerujem da ste svi dobro. Da ste svi zdravi.

Već znamo da je korizma vrijeme molitve i dobrih djela.

Svoju vjeru svjedočimo kada se brinemo o drugim ljudima i pomažemo im, koliko možemo.

Isus je rekao da kad god nekome pomognemo, da smo to pomogli Njemu.

Otvorite udžbenik na str. 74.

U videu poslušajte taj tekst. Ako vam nešto nije jasno, zaustavite video ili ga pogledajte ispočetka. Možete ga pregledati koliko god puta želite.

ZADATAK:

1. Napisati u bilježnicu naslov: DJELA LJUBAVI I MILOSRĐA
  2. Izaberite jedno djelo milosrđa i napišite u bilježnicu kako ga vi možete činiti svaki dan.
  3. Nacrtajte kako nekome pomažete.

POGLEDAJTE VIDEO:

Ako ne možete pogledati video lekciju: pročitajte tekst iz udžbenika na str. 74 – Djela ljubavi i milosrđa. Na str. 109 pronađite Tjelesna i duhovna djela milosrđa i tada riješite zadatak koji sam vam gore zadala.

Lijepi pozdrav, djeco.

Budite dobri, molite puno i pomažite puno.

HRVATSKI JEZIK

Pronađi kviz na ovoj poveznici i pokušaj ga riješiti ako imaš mogućnost.

Nakon toga napiši u bilježnicu:

Lektira

Pipi Duga Čarapa

Astrid Lindgren

Koje Pinine osobine mi se jako sviđaju i zašto ? U čemu bih htjela biti kao ona?

Valerija: Napiši isto naslov u bilježnicu.Nacrtaj kako zamišljaš Pipi Dugu Čarapu.Odgovori na pitanje:  Što ti se kod Pipi jako sviđa i zašto?

MATEMATIKA

Danas ćemo ponavljati znanja o pravokutniku i kvadratu. Pronađi u radnoj bilježnici na str.58. zadatke i riješite ih sve.

Valerija: Napiši naslov u bilježnicu: Vježbanje i ponavljanje,prepiši zadatke i riješi ih u bilježnicu. Služi se tablicom množenja.

1. Pisano pomnoži brojeve 247 i 2, 246 i 3, 327 i 3, 486 i 2, 346 i 2 .

2. Par cipela stoji 523 kune. Koliko stoje 3 para cipela?

3. Pomnoži brojeve:

732 * 3             842 * 2           943 * 2        731 * 3          633 * 3