Nastava 15.4.2020.
Autor: Draženka Jančić, 15. 4. 2020.

Pozdrav svima u ovo sunčano jutro! Evo današnjih zadataka!Slikajte i šaljite mi svoje radove.

TREĆI RAZRED

PRIRODA I DRUŠTVO

U udžbeniku na  str.62. pronađite naslov Jadransko more i prepišite ga u bilježnicu i ovo ispod naslova:

Jadransko more

More je velika,duboka i slana voda stajaćica.

Naše more zove se Jadransko more. Ima puno zaljeva,uvala,otoka,poluotoka.

Obala je dio kopna uz more.

Poluotok je kopno sa tri strane okružen morem.

Otok je dio kopna sa svih strana okružen morem.

Pročitajte o moru i pogledajte fotografije u udžbeniku na str.62. i 63.

HRVATSKI JEZIK

U udžbeniku na str.189. pronađi igrokaz Ksenije Grozdanić,Zaboravljeni i nauči ga izražajno čitati.

MATEMATIKA

U radnoj bilježnici na str.49. riješi sve zadatke pod naslovom Množenje jednoznamenkastog broja jednoznamenkastim. Mala pomoć: U 1.zadatku moraš rastaviti 68 na (60 + 8 ) i puta 4...

ČETVRTI RAZRED

PRIRODA I DRUŠTVO

Danas ćemo naučiti ponešto o tlu. Pronađite u udžbeniku na str.18.naslov Tlo. Prepiši u bilježnicu:

Tlo

Tlo je gornji rastresiti sloj Zemljine površine.

Sastoji se od komadića(čestica)nežive prirode pomiješanih sa živim bićima i njihovim ostacima.

Vrste tla: crvenica, crnica, smeđe tlo(glina), ilovača

Svojstva tla:plodnost, rahlost(sipkost), ljepljivost, propusnost vode.

Najplodnije tlo je crnica jer ima najviše hranjivih tvari.

Pročitaj tekst u udžbeniku na str. 18. i 19. i u bilježnicu odgovori na pitanje Čime ljudi onečišćuju tlo?

Tko želi više može odigrati jedan ili oba kviza na ovim poveznicama:

HRVATSKI JEZIK

Ponovit ćemo još malo stvarni i slikoviti opis. U udžbeniku na str.147. i 148. imamo primjere slikovitog i stvarnog opisa. Pročitajte tekst Sunce u 1.zadatku. Pročitaj ga i zatim odgovorite na pitanja uz njega ali tako da odgovor na 4.pitanja nađete u tekstu i podvučete odgovore. Pročitaj zatim tekst u 5.zadatku Sunce na prijestolju i odgovorite na 6.,7. i 8.pitanje.

Valerija: Pročitaj samo tekst Sunce u 1. zadatku i odgovori na 2.,3. i 4. pitanje(podvuci odgovor u tekstu)na str.147.

MATEMATIKA

Ponovit ćemo znanja o pravokutniku i kvadratu. Riješite zadatke u radnoj bilježnici na str.58.

Valerija: Ponovit ćemo oznanja o  pravokutniku. Riješi zadatke u Moj mali matematički svijet II na str. 88. i 89.