Nastava 22.4.2020.
Autor: Draženka Jančić, 22. 4. 2020.

Sretan vam Dan plenete Zemlje! Budimo i danas vrijedni i učinimo nešto dobro za naš planet.

TREĆI RAZRED

PRIRODA I DRUŠTVO

Ponovimo danas nešto o vodama koje trebamo očuvati čiste za nadolazeće generacije.

U radnoj bilježnici na str.81. i 82. riješi od 1. do 5.zadatka.

David: riješi u radnoj bilježnici na str.81. zadatke 1.,2. i 3.

HRVATSKI JEZIK

Pogledaj crtani film Profesor Baltazar u tv programu. U nekoliko rečenica prepričaj sadržaj filma. Napiši i što ti se svidjelo ili nije svidjelo u crtanom filmu.

David: Napiši u bilježnicu naslov: Crtani film: Augustova treća sreća. Ispod naslova napiši u dvije ili tri rečenice što ti se svidjelo u crtanom filmu.

MATEMATIKA

Ponavljamo i dalje pisano množenje. Riješi iz radne bilježnice na str.51. od 1. do 4.zadatka.

David: Učimo dalje pisano množenje. Pronađi u udžbeniku naslov Pisano množenje dvoznamenkastog broja jednoznamenkastim brojem(umnožak broja jedinica veći je od 9) na str. 55. Prvo riješi 1.zadatak a zatim pogledaj postupak množenja i prepiši u bilježnicu sve do crte na slici. Ispod crte je objašnjenje množenja.

Pokušaj riješiti 3. i 4. zadatak iz udžbenika str.55.

LIKOVNA KULTURA

Flomasterima nacrtaj strip od četiri polja kako čestitaš rođendan našoj planeti.

ČETVRTI RAZRED

PRIRODA I DRUŠTVO

Danas ćemo naučiti nešto o Životu biljaka. Pronađite naslov u udžbeniku na str.20. Pogledajte prezentaciju i zatim prepišite u bilježnicu:

Život životinja

Životinje: domaće,divlje,kućni ljubimci.

Podjela prema hrani:

biljojedi ili biljožderi - hrane se samo biljkama(koza,vjeverica,krava...)

mesojedi ili mesožderi - hrane se samo mesom(vuk,zmija,jastreb...)

svejedi ili svežderi- hrane se i biljkama i životinjama(medvjed,svinja,jazavac...)

Odgovori na pitanja iz udžbenika na str.21. u bilježnicu.

HRVATSKI JEZIK

Poslušaj sada pjesmu I ja volim prirodu Miroslava Slavka Mađara koja se nalazi u udžbeniku na str.196. Nakon što ju poslušaš još jednom je pročitaj u sebi i odgovori na pitanja u udžbeniku od 1. do 9.

Valerija: Poslušaj pjesmu i dogovori na 10.pitanje u udžbeniku na str. 199.

MATEMATIKA

Danas ćemo učiti Mjerenje površine. Pronađite u udžbeniku na str.65.naslov Jedinice za mjerenje površine. Napišite naslov u bilježnicu i pogledajte kratki video.

Prepišite u bilježnicu:

Valerija:u udžbeniku Moj mali matematički svijet II pronađi naslov Kvadrat na str.97. i riješi zadatke do 100.stranice.