Nastava 23.4.2020.
Autor: Draženka Jančić, 23. 4. 2020.

Dobar vam dan dragi moji! Danas osim što je Dan sv. Jurja ili Jurjevo obilježava se i Noć knjige. Evo vam na ovoj poveznici mali dar Željkine priče koju prvo pogledajte i poslušajte.

TREĆI RAZRED

MATEMATIKA

Ponovit ćemo pisano množenje. Riješi iz radne bilježnice na str.50. zadatke od 4. do 7. i na 51. od 5. do 7.

David: radna bilježnica str.54. zadaci od 1. do 3.

GLAZBENA KULTURA

Odaberi dvije pjesme koje smo učili da sada i otpjevaj ih u cjelosti. Ako imaš cd sa pjesmama možeš pjevati uz njega.

VJERONAUK

Hvaljen Isus i Marija!

Djeco, dvojica učenika prepoznala su Isusa u lomljenju kruha. On im je obećao da će uvijek biti s njima u prilikama kruha i vina. Isusa i danas susrećemo u svetoj misi. Kruh i vino postaju tijelo i krv Isusova. Isus je naš prijatelj koji nas nikada ne napušta.

ZADATAK:

Napisati sastavak o svom prijatelju. Po čemu je poseban, po čemu bi ga vi prepoznali. Što vas je posebno privuklo k njemu, po čemu je smiješan, drag, šašav! Po čemu je baš on ili ona vaš najbolji prijatelj.

Ispod sastavka nacrtajte svoj prijatelja/prijateljicu.

Sastavak i crtež pošaljite na moj mail.

Lijepi pozdrav od vjeroučiteljice.

ČETVRTI RAZRED

MATEMATIKA

Ponovit ćemo danas jedinice za mjerenje površine. Pronađi u radnoj bilježnici na str.61. naslov Jedinice za mjerenje površina. Riješi zadatke od 1. do 4.

Valerija:u udžbeniku Moj mali matematički svijet II riješi zadatke na 101. i 102.stranici.

GLAZBENA KULTURA

Na ovoj poveznici poslušajte još jednom Glazbeni čarobnjak.

VJERONAUK

Hvaljen Isus i Marija!

Draga djeco, Uskrs je prošao. Naš Isus pobijedio je smrt. On je brinuo o bolesnima, nahranio gladne, na slobodu pustio potlačene. To je sada nama povjerio. Mi moramo donositi svjetlo i dobrotu u svijet. Mi moramo moliti za sebe i druge, jer mi smo Isusovi učenici.

ZADATAK:

•pročitajte tekst u udžbeniku na str. 79

•u bilježnice napišite naslov: SVJEDOČIMO POBJEDU USKRSLOG KRISTA

•razmislite što vam je bilo najljepše u tom tekstu o Isusovom uskrsnuću i to nacrtajte u bilježnice ispod naslova.

Budite dobri i puno se molite. Ponekad se pomolite i za svoju vjeroučiteljicu.

Lijepi pozdrav, djeco.