Nastava 29.4.2020.
Autor: Draženka Jančić, 29. 4. 2020.

Evo vaših današnjih zadataka!

Dragi učenici, danas obilježavamo Dan plesa. Tko želi može saznati o plesu nešto više na ovoj poveznici:

TREĆI RAZRED

HRVATSKI JEZIK

Danas vježbamo pisanje kratkog igrokaza. Pronađi u udžbeniku na str. 208. igrokaz Svađa,Dražene Šole. Pročitaj još jednom igrokaz na glas. Pronađi zatim 6.zadatak u udžbeniku i pokušaj napisati svoj igrokaz sa dvije ili tri uloge. Pazi, piši po ulogama točno tko što kaže. Možeš pisati u udžbenik ili u pisanku. Nemoj zaboraviti napisati svoj naslov igrokaza.

David:U zelenom udžbeniku(Slovo po slovo 1) na str. 98. pronađi pjesmu Leptirić.Poslušaj zvučni zapis pjesme koji ti šaljem u poruci,pročitaj zatim sam pjesmu i odgovori na pitanja uz pjesmu.

MATEMATIKA

Pronađi u udžbeniku na str.57. naslov Pisano množenje dvoznamenkastog broja jednoznamenkastim brojem (umnošci brojeva jedinica i desetica veći su od 9). Prvo riješi 1.zadatak a zatim pročitaj 2.zadatak. Prepiši u bilježnicu:

Riješi 3.,4. i 5.zadatak u udžbeniku.

David: Prepiši isto u bilježnicu ali riješi samo 1. i 3. zadatak.

PRIRODA I DRUŠTVO

Upoznat ćemo gospodarske djelatnosti brežuljkastog zavičaja. Pronađi naslov u udžbeniku na str.72. Gospodarstvo zavičajne regije brežuljkasti zavičaj. Pročitaj tekst i odgovori na pitanja ispod teksta u bilježnicu.

David: odgovori na prva tri pitanja iz udžbenika u bilježnicu. Poslušaj zvučnu poruku koju ću ti poslati u poruci da lakše odgovoriš.

ČETVRTI RAZRED

HRVATSKI JEZIK

Pronađi u udžbeniku na str.190.priču Stabalca,Stjepana Jakševca. Poslušaj zvučni zapis a zatim i sama pročitaj priču. Odgovori zatim na 11.pitanje iz udžbenika.

Valerija. poslušaj i ti zvučni zapis a zatim riješi 11.zadatak na str.194. Čitaj pažljivo tekst i crtaj.

MATEMATIKA

Danas učimo računati površinu pravokutnika i kvadrata. Pronađite naslov u udžbeniku na str.67. Izračunavanje površine pravokutnika i kvadrata. napišite naslov u bilježnicu i prepišite iz okvira:

Valerija: danas ćemo naučiti računati opseg pravokutnika i kvadrata. Pogledaj video na ovoj poveznici kako to ja radim a zatim isto pokušaj i ti u zelenoj radnoj bilježnici na str.60. Riješi samo 1.,2. i 3.zadatak.

PRIRODA I DRUŠTVO

Pronađite u udžbeniku naslov Travnjak na str.82. Pročitaj tekst i pogledaj fotografije.