Projektni dan "Ovisnosti i nasilje"
Autor: Ana Sutlić, 16. 11. 2011.

U utorak, 15.11.2011. godine, učenici od 5. do 8. razreda održali su Projektni dan pod nazivom "Ovisnosti i nasilje"

U sklopu programa "Za sigurno i poticajno okruženje u školama" te u sklopu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti te Kampanje Vijeća Europe za zaustavljanje seksualnog nasilja nad djecom održali smo Projektni dan s temom ovisnosti i nasilja.

Rad je bio organiziran u obliku radionica, nakon čega je uslijedila prezentacija uradaka s radionica. Učenici su slučajnim odabirom raspoređeni u radionice koje su bile vrlo raznolike i kreativne.

A ovako je to izgledalo u radionicama i na prezentaciji:

Učiteljica Ivanka Kosijer i njezina grupa pod nazivom "Pjesma s pokretom" osmislili su koreografiju za pjesmu "Neka cijeli ovaj svijet".

Radionicu "Anketa" vodila je učiteljica Gordana Luić. Učenici su uz pomoć učiteljice izradili, proveli i prikazali nam anketu o alkoholu i pušenju.

Učiteljica Ankica Veseljić i učenici u radionici "Donesi odluku koju želiš" pokazali su nam kako donijeti pravilnu odluku.

O toleranciji se učilo i raspravljalo na radionici "Tolerancija" koju je vodila učiteljica Tamara Delić.

Učiteljica Sanja Mileusnić vodila je radionicu "Kazalište potlačenih-forum teatar". Učenici su nam pokazali nepoželjne i poželjne ishode određenih situacija.

Radionicu "Komunikacija" vodila je vjeroučiteljica Klara Čohan. Učenici  su prikazali pravila komunikacije, a putem različith igara (igre zrcala, čvora, povjerenja..) prikazali su neverbalnu komunikaciju.

Učiteljica Katarina Seljan i njena grupa izrađivali su postere u sklopu Kampanje vijeće Europe.

Psihologinja Ana Sutlić i njena grupa izrađivali su slikovnicu u sklopu Kampanje Vijeća Europe.

Na kraju Projektnog dana svi učenici i učitelji pod vodstvom radionice "Pjesma s pokretom" pjevali su i plesali "Neka cijeli ovaj svijet".