Misijska kumstva

RODITELJI: STARIJI I NE MOGU PLAĆATI ŠKOLARINU

ČLANOVI OBITELJI: ČETVERO DJECE

UDALJENOST DO ŠKOLE:2 SATA AUTOBUSOM

U Keniji i drugim afričkim državama roditelji plaćaju školarinu za svoju djecu, a ne država.

Oko organizacije rada škola brinu se misijski djelatnici – volonteri. Opremanje škola, uvjeti rada, pribor za nastavu, obrok u siromašnim mjestima treba pomoć sa strane , najčešće misionara iz Irske , ali i drugih zemalja. Među njima je i fratar Miroslav Babić koji se bavi pastoralnim radom i brigom o djeci.

On je s puno entuzijazma otišao u Afriku:

„Mislio sam da ću moći u Africi sve promijeniti.

Na kraju je ovo podneblje promijenilo mene.“

U školama nema ni struje ni vode, razasute su na velikim udaljenostima pa je dostavljanje pomoći otežano no nagrađeno velikom zahvalnošću i veseljem djece kada dobiju pomoć.

Neka i nama bude veliko veselje kada pomažemo njima, razveselimo ih  i spasimo od velike neimaštine.

Učenici, učitelji i roditelji izrađivali su ukrase za Božić i Uskrs te su ih prodavali na školskom sajmu i pred mjesnom crkvom.

Sredstva prikupljena od prodaje ukrasa uplaćuju se na žiro račun   pri :Papinska misijska djela, 2360000-1101542876, poziv na broj:8096

SRETNO REGINA !!