100. dan škole u našim učionicama
Autor: Jasmina Štefan, 9. 2. 2023.

Projekt e Twinninga 100.dan škole provele su učiteljice u razrednoj nastavi.

Stoti dan je dan bez školskih udžbenika, dan učenja kroz  igre i međupredmetne aktivnosti.

Obilježava se tradicionalno u veljači u brojnim europskim zemljama te je zato obilježen i u našoj školi. Cilj ovog projekta je obilježiti ovaj dan u školi različitim aktivnostima. Projekt je to eTwinninga te dio našeg Školskog kurikula.

Ove godine u obilježavanju stotog dana sudjelovali su prvi, drugi i četvrti razred naše škole. Zanimljive aktivnosti za učenike  pripremile su njihove učiteljice.
Učenici su kroz vođene aktivnosti ostvarili obrazovno-odgojne ishode, razvijali temeljne kompetencije te samostalnim i timskim radom razvijali socijalne vještine, ali i  znanja i stavove.

Što su sve radili slijedi u nastavku.

Prvašići su proslavili svojih prvih 100 dana u školi slažući piramidu od 100 čaša, pisali  su želje "Što želim 100...", zamišljali kako će izgledati za 100 godina, vježbali 10 tjelovježbi  te ih ponavljali 10 puta. Na kraju  su zaslužili diplomu za uspješno savladanih 100 dana u školi.

Učenici drugog razreda prvu aktivnost proveli su na geo ploči  koja ima ukupno 100 točaka te im je poslužila za slaganje dužina. Na papirnatoj ploči crtali su dužine, mjerili ih i obilježavali. Uvijek je lijepo znati značenje riječi mjesnog govora, zbog toga su prikupili i napisali ukupno 100 riječi našeg kraja, u radu su koristili lino ploču. Tjelesne aktivnosti nisu izostale, trčanje štafete na sto metara bilo je uzbudljivo i u navijačkom duhu. Kako je stoti dan, dan kreativnosti, za kraj su razmišljali i smislili sto načina uporabe vilice. Bilo im je zanimljivo, kreativno i  posebno.

I naši četvrtaši bili su vrijedni i kreativni  te kroz niz aktivnosti  četvrtu godinu za redom obilježili  svoj 100. dan nastave.

Igra tišine u 100 s, šaljiva pjesma od 100 riječi, 100 kružnica, trokuta i nešto manje krugova, istraživanje novčanice od 100 € i najzanimljivije 100 činjenica o ljudskom tijelu bile su aktivnosti koje su proveli.

Mnogo  su naučili,  super se zabavili i podružili jer u skupinama je najljepše raditi.

Nasmijana i zadovoljna lica naših učenika znak su da im je dan u školi bio odličan, a kad postave pitanje: "Kad će opet taj stoti dan?", pokazatelj  je nama učiteljicama da smo uspjele. Zahvaljujemo učiteljicama Katarini Kranjčec, Branki Grčić i Jasmini Štefan što su i ovaj školski dan učinile posebnim.