Novosti i zanimljivosti

Mi smo 3. razred OŠ Mahično...

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 23. 9. 2020. 14:24

... i ove smo godine dio NMK-tima. Tako je naša škola treću godinu zaredom uključena u međunarodni projekt poticanja čitanja Naša mala knjižnica.

Nakon uvodnoga sata projektu dajemo čistu peticu!

laugh

[više]

Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 15. 9. 2020. 12:40

Približava nam se Mjesec hrvatske knjige, manifestacija kojom se nastoji promicati čitanje i okupljati na različitim programima sve one koje knjiga i čitanje zanimaju. Ovogodišnja manifestacija posvećena je našem čudesnom planetu uz krilaticu „Razlistaj se!“

OBAVIJEST O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 27. 5. 2020. 10:11

Poštovani učitelji i učenici predmetne nastave te ostali korisnici,

školska knjižnica od ovoga tjedna radi neparnim datumima od 8 do 12 sati. Molim vas da se pridržavate toga rasporeda, dakle da knjige vraćate upravo tih datuma i u navedeno vrijeme.

Naime, osim Smjernica MZO-a, školski knjižničari moraju se pridržavati u svome radu i Smjernica Ministarstva kulture odn. Nacionalne i sveučilišne knjižnice o radu školskih knjižnica u uvjetima bolesti Covid 19.

Ne možete li baš nikako organizirati posjet knjižnici prema neparnim datumima i navedenom vremenu, molim vas da se pri ulasku u školu obavezno se javite nekomu od djelatnika i predate mu knjigu.

Trebate li posuditi koju knjigu, molim vas, obavijestite me o tomu na vrijeme (vodeći računa o mom radnom rasporedu), kako bih je pripremila za posudbu jer korisnici zasada još uvijek ne smiju ulaziti u knjižnicu bez nadzora i sami prebirati knjige u fondu, tj. među policama.

Unaprijed hvala na razumijevanju! smiley

Obavijest učenicima i roditeljima

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 17. 3. 2020. 10:43

Svim učenicima rok povratka knjiga produžen je do 7. travnja (7. 4.), a sve zakasnine zaključene su s današnjim datumom, 17. ožujkom (17. 3.).

Školska knjižnica otvorena je za korisnike neparnim datumima od 9 do 13 sati. Umjesto izlaska iz kuće preporučuje se korištenje mrežnih sustava eLektire i HRlektire.com te usluge aplikacije za e-knjige Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić“ ZAKi Book.

Imate li kakve nedoumice i pitanja, slobodno se javite na e-adresu školske knjižnice: knjiznica.mahicno@gmail.com.

Sretno s nastavom na daljinu i vidimo se uskoro! smiley

[više]

NMK-ovci u tišini vrijedno stvaraju :)

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 31. 1. 2020. 15:05

Učenici 3. r. s učiteljicom Jasminom Štefan učionicu s vremena na vrijeme pretvaraju u Brljibanovo kazalište te se pripremaju za naaaaajluđi mjesec u godini!

A Vid i Gabrijel iskoristili su ovu blagu zimu kako bi u prirodi pronašli materijale za izradu životinjskih likova iz priče „Sjeverac dječarac i patka selica“, jednog od naslova uključenih u projekt Naša mala knjižnica.

smiley

[više]

Međunarodni projekt Naša mala knjižnica se nastavlja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 17. 12. 2019. 11:21

Petak, 13. prosinca, pokazao se kao vrlo uspješan dan za nastavak projekta Naša mala knjižnica u našoj školi.

laugh

[više]

I ove školske godine putujemo čitateljskim vlakićem Naše male knjižnice

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 11. 11. 2019. 14:27

Pustolovinu smo započeli s pričom Branke Žodan  „Sjeverac Dječarac i patka selica“. Sasvim prigodno: ovoga prohladnoga jesenskog ponedjeljka obilježili smo Dan hrvatskih knjižnica (11. studenog) i ulazak u drugu polovicu Mjeseca hrvatske knjige (15. listopada - 15 studenog).

[više]

Veseli listopad u našoj školskoj knjižnici :)

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 3. 10. 2019. 11:13

[više]

Veseli praznici svima - velikima i malima!

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 9. 7. 2019. 09:54

Riječ je o projektu koji okuplja šest europskih država, a u Lijepoj Našoj vodi ga nakladnička kuća Ibis grafika. Osnovni je cilj projekta što bolje predstaviti nagrađivane autore (književnike i ilustratore) iz Slovenije, Litve i Hrvatske, povećati interes za njihove knjige te povećati publiku i stvoriti kritičke čitatelje odnosno potaknuti čitanje među mladima.