Popis udžbenika za šk.god. 2018./19. preuzmite ovdje

Napomene:

Kao i prošle školske godine, u šk. god. 2018./19. svi učenici naše Škole dobit će besplatne radne bilježnice, likovne mape i pribor za tehničku kulturu od Grada Karlovca a učenici čiji su roditelji korisnici Socijalnog programa Grada Karlovca dobit će besplatno cijele komplete (udžbenici + radne bilježnice). Učenici su dužni čuvati i paziti na radne bilježnice odnosno udžbenike jer će ih na kraju školske godine trebati vratiti.

Informatika se uvodi u peti i šesti razred osnovne škole kao obavezan predmet.

Molimo roditelje da obrate pažnju prilikom kupovine udžbenika za Informatiku jer se udžbenici 5., 6., 7. i 8. razreda mijenjaju te godina izdanja udžbenika treba biti 2018. (novo izdanje)

Priloženi dokumenti:
Popis udzbenika-2018..xlsx

Raspored zvona - VELIKI

Ujutro

1. 8.00-8.45
2. 8.50- 9.35

Popodne

Raspored informacija i roditeljskih sastanaka

Župa Mahično

Stranice o Župi koje su napravili
učenici OŠ Mahično

"Večer poezije" (Noć knjige) u našoj školi
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 25. 4. 2017.

Uživali smo! smiley

U zamračenom holu uz fotografije noćnog neba Darija Markolina i nježne zvukove gitare naših učenika Davida Banaya i Mislava Penića nije nam trebalo dugo da nas obuzme čarolija poezije.

„Večer“ smo započeli s najvažnijom temom – temom ljubavi. Otvorila ju je ravnateljica Gorana Simić-Vinski s pjesmom „Annabel Lee“ E. A. Poea. Nastavio ju je vjeroučitelj Hrvoje Čaić s nadahnutom interpretacijom „Hvalospjeva ljubavi“, a ljubav prema učiteljskom pozivu podijelila je s nama učiteljica Hrvatskog Nikolina Nikolić pročitavši nam pjesmu „Moj učitelj“ Vjekoslava Majera.

Mladi „stiholjupci“ i „stihoklepci“ ponosno su dokazali da i danas žive s poezijom. Zoran Huduzović čitao je Jesenjinovu pjesmu, a Lucija Lukešić i Fran Horvatić pročitali su nam svoje pjesme. Pridružila im se i učiteljica Hrvatskog Mirjana Jambrošić podijelivši s nama stihove ogulinske srednjoškolke Lane Salopek.

U  školi, naravno, ne možemo bez dječje poezije, što ozbiljne što šaljive. Hvala učiteljici Matematike Đurđi Starešinčić, učiteljci Glazbenog Ivanki Kosijer i domaru Tihomiru Erdeljcu što su nas podsjetili na neke od naših, nepravedno zaboravljenih, dječjih stihotvoraca: Branka Ćopića, Ivanke Borovac i Josipa Ivankovića.

Nakon ove „večeri“ možda ćemo i povjerovati našoj knjižničarki Svjetlani Basara, koja je osmislila i vodila program, „da je sve ovo oko nas, sve ovo nad nama i u nama – čista poezija“ (Enes Kišević).