Prosinac nosi čudesne dane
Autor: Renata Sambol, 10. 12. 2009.

Učenici nižih razreda naše škole započeli su mjesec prosinac nizom raznovrsnih aktivnosti pod nazivom „Prosinac nosi čudesne dane“.

Počeli smo božićnim radionicama 1. prosinca. U svakom razredu okupili su se roditelji ,prijatelji, starija braća i sestre i izrađivali različite božićne ukrase.Vješte ruke začas su od raznovrsnih materijala napravile adventske vjenčiće i različite božićne ukrase.U  zajedničkom radu  proveli smo jedno ugodno popodne, a iz svih učionica zračilo je veselje i zajedništvo.Naše ćemo ukrase prodavati 13. prosinca pred našom  Župnom crkvom i na božićnom sajmu 23 .prosinca u našoj školi. Prikupljena sredstva uplatit ćemo  za školovanje  jedne Kenijke čiji smo misijski kumovi.Naša škola uključena je u projekt Misijska kumstva  koja pomaže školovanje djeci u svijetu.

Učiteljice su se prisjetile svojih školskih dana i priče o Ježurki Ježiću  i pridružile se  učenicima u gledanju predstave Ježeva kućica.

Tu nam je predstavu izvela Udruga Sveta Veronika  za humanizaciju bolničkog liječenja djece Karlovca i Karlovačke županije.Tako smo plaćanjem simboličnih ulaznica pomogli Dječjem odjelu karlovačke bolnice kako bi se  mali bolesnici čim ugodnije osjećali u njoj.

A onda je došao ON! Tko? Sveti Nikola, naravno!

Dočekali smo ga 4. prosinca  pjesmom,plesom, recitacijama i igrokazima  kako je i red. Obećali smo kako ćemo dogodine biti bolji

( i veći) kako Krampusu ne  bi palo na pamet da dođe umjesto

svetog Nikole.

Prosinačkoj čaroliji dodat ćemo  božićnu priredbu

23. prosinca u 17 h.

Pridružite nam se!     Sretan Vam Božić i Nova godina!

Prosinac nosi čudesne dane ljubavi i mira.