Terenska nastava razredne nastave u Karlovcu
Autor: Renata Sambol, 26. 2. 2019.

Danas su učenici razredne nastave bili na  terenskoj nastavi u središtu naše županije - Karlovcu.

Tako su prvašići i drugašići imali prilike upoznati  biljni i životinjski svijet slatkovodnih voda u  Aquatici. Nakon razgleda akvarija uputili su se u Gradsku knjižnicu „Ivan Goran Kovačić“ gdje su se kroz  čitanje slikovnice  „Medvjedići u popularnom društvu“  upoznali sa važnošću borbe protiv nasilja. To je bio dobar uvod za sutrašnji dan koji ćemo u našoj školi posvetiti prevenciji borbe protiv vršnjačkog   nasilja.

Učenici 3. i 4. razreda su imali drugačije aktivnosti, a zajedno s njima i učenici PŠ Goršćaki. Posjetili su Gradski muzej i  naučili nešto novo iz prošlosti našeg grada i zavičaja. Na kraju su odigrali igru memorije da bi provjerili svoje znanje i možemo reći da su bili vrlo uspješni.

Četvrtaši  i učenici naše područne škole su potom posjetili Udrugu „Jak kao Jakov“ kako bi se upoznali sa  radom udruge za koju i sami ponekad  humanitarno djeluju. Isprobali su  majice za školu u prirodi  kako bi njihovom  kupnjom  pomogli u prikupljanju sredstava za oboljelu djecu.

Nakon toga družili su se s književnikom Hrvojem Kovačevićem u Knjiguljici.

Učenici  trećeg razreda su  razgledali izložbu  slika i instalacija Tanglo Bleu – radosti i melankolije čovječanstva  i družili se sa autorima izložbe Naile Hozo  i  Marcom Pia Maximillienom Salvellijem u Galeriji „Vjekoslav Karas“.