Županijsko natjecanje iz matematike
Autor: Đurđa Starešinčić, 5. 3. 2019.

Ponosno i razdragano vratili smo se sa Županijskog natjecanja iz matematike. Posebne čestitke zavrijedio je Niki Zorić, 5.r. koji se plasirao na  1. mjesto s osvojenih 50/50 bodova. Želimo mu još mnogo uživanja u rješavanju zamršenih matematičkih problema.

Nakon školskog natjecanja učenici naše škole Klara Penić, 6.r. i Niki Zorić, 5.r.pozvani su na Županijsko natjecanje iz matematike koje se održalo u Osnovnoj školi "Slava Raškaj" Ozalj 28.veljače 2019.godine. Uspješno su predstavljali našu školu.

Zadatci su se rješavali 2 sata. Trebalo je riješiti 5 zadataka uz detaljna objašnjenja. Iako su se svi učenici vrijedno pripremali nije bilo lako. Klara je uspjela polovično riješiti i osvojila je 11. mjesto. Niki je pak uspio rijesiti sve zadatke za nepuni sat. Pisao je vrijedno ne samo riješenja nego i detaljni postupak. Povjerenstvo je ocijenilo da je njegov rad bez greške te mu dodijelilo svih 50 bodova. Jedini je riješio sve zadatke i od svih ostalih razreda.

Niki je pravi majstor u razumijevanju i rješavanju matematičkih problema, ali i u marljivom vježbanju. Zavrijedio je sve čestitke.

Niki, čekaju te još mnogi matematički zadatci, novi postupci i nerješeni problemi. Puno uspjeha i zadovoljstva želim ti i u slijedećim natjecanjima.

Mentorice: Alena Protulipac i Đurđa Starešinčić