Četvrtaši u Selcu
Autor: Katarina Kranjčec, 18. 6. 2019.

Učenici četvrtog razreda PŠ Goršćaki i OŠ Mahično posljednji nastavni tjedan proveli su malo drugačije.

Zanima vas kako?

Pročitajte u nastavku.

U ponedjeljak 10. lipnja u ranim jutarnjim satima s ogromnim koferima okupili smo se na zbirnom mjestu. Autobus je stigao na vrijeme, osjećaji su se miješali, a mi smo krenuli na odredište hostel Karlovac u Selcu.

U hostel smo stigli prvi, teškom mukom dovukli one teške kofere do trećeg kata, ali tamo se nismo dugo zadržavali. Sunce i more dozivali su nas iz sveg glasa, a mi smo se odazvali. Dan je protekao u radosti i smijehu, a uvečer smo se uputili u šetnju do Selca i igranje na igralištu.

Drugi dan započeo je vrlo rano jer neki nisu mogli spavati pa taj luksuz nisu dozvolili ni ostalima smiley. Jutarnja tjelovježba (svaki dan) , doručak, šetnja do Crikvenice, sladoled, peciva,posjet Aqvariju, ukusni ručak, radionica "Mala škola penjanja", večera i zabavni večernji program gdje su se naši učenici predstavili u vrlo velikom broju.

Treći je dan prema dogovoru trebao započeti trčanjem, ali zbog prevelikog umora učenike je bilo nemoguće probuditi. Taj smo dan posjetili špilju Biserujku na otoku Krku i usporedili je s našom Vrlovkom (koju smo posjetili tjedan prije). Društvo nam je pravila i naša ravnateljica koja nas je došla posjetiti. Večernji program bio je rezerviran za Veselu olimpijadu gdje je naša škola zauzela visoko drugo mjesto.

Četvrtog dana odmah po doručku otisnuli smo se na još jedan izlet na otok Krk, ovoga puta naše je odredište bio Vrbnik. Nakon ručka učili smo uz Poučnu stazu o flori i fauni primorskog zavičaja. Poslijepodne proveli smo u i uz more uživajući u plivanju, ronjenju, skokovima s mola i neizostavnom prskanju učiteljica...

Prebrzo je stigao i taj posljedni dan 14. lipnja kada smo još prijepodne iskoristili za još jednu šetnju do Selca.

Koliko god nam je bilo lijepo, zabavno,poučno ipak smo se rado vratili na ono naše zbirno mjesto i pali u zagrljaj našim najdražima.

Ponovilo se!