Zdravlje je najveće bogatstvo
Autor: Renata Sambol, 5. 3. 2010.

Danas,5.ožujka učenici 2.r. su išli na izvanučioničku nastavu u sklopu Prirode i društva.

Obzirom da učimo o našem tijelu i zdravlju odlučili smo  proširiti naše znanje posjetom  ambulanti i ljekarni u našem mjestu.U  ambulanti smo posjetili stomatološku ordinaciju.Doktorica nas je podučila o važnosti održavanja higijene zuba kao i redovite kontrole. Pokazala nam je sva zubarska pomagala(sonde,četkice…) ,kako ona rade i čemu služe.  I mi   smo pokazali da svašta znamo o zubima,npr. kako se pravilno  peru ,kakvih   boja   plombi ima, da nam se na zubima stvara plak ….

Naučili smo da ima posebnih bombona koji mijenjaju boju ako nismo prali zube.

Obećali smo da ćemo jesti bombone, ali i redovito prati zube.

Osim zubarske ordinacije posjetili smo i razgledali ljekarnu IP Pharma.U njoj nas je dočekala ljekarica Anamarija .Ona nam je proširila znanje o ljekarni; što se u njoj može kupiti,kako izgledaju recepti i čemu služe,kakva se škola mora završiti da bismo radili u ljekarni .Posebno nas je upozorila da lijekovi nisu   za igranje te da ih treba uzimati kako je propisano.Otkrila nam je  kako u svakoj ljekarni postoji mali laboratorij u kojem se miješaju razne kreme.

Tako smo u ugodnom društvu proširili naša znanja o  zdravlju.Zahvaljujemo doktorici Matei Trupčić i gđi Ireni Penić koje su nam to omogućile.