Valentinovo u školi
Autor: Đurđa Starešinčić, 23. 2. 2009.

Poštovani , jako dobro smo se zabavljali na Valentinovo u našoj školi s našim učiteljicama i učiteljima te gostima, voditeljima radionica. Nadamo se da će i vama biti bar malo zanimljivo.

ROMANTIČARI U OŠ MAHIČNO

U Osnovnoj školi  Mahično obilježili smo Dan zaljubljenih 13. veljače 2009. različitim radionicama na temu Valentinova i povijesnog razdoblja prožetog zanesenošću, romantizma.

UČIMO DRUGAČIJE!
Mnogo je zanimljivije u radionicama učiti o glazbi 19.stoljeća, o pjesnicima u svijetu i budnicama u domovini, slikarima, stranim i karlovačkim,  pripremajući se ujedno za pobjedu u školskom kvizu.

UČIMO SAMOSTALNO ISTRAŽUJUĆI!
Kako se živjelo u Karlovcu, koji su poznati Karlovčani djelovali, kako su uređivali stanove u doba romantizma saznali su mladi povjesničari istražujući u gradskom muzeju i donijeli nam u školu svoje dojmove i lijepe fotografije.

NOVA ISKUSTVA I VJEŠTINE!
S gospodinom Borisom Šušnjarom naučili smo povijesni ples qudrillu.
Na likovnoj radionici koju je vodio gospodin Milorad Rupčić upoznali smo slikarsku tehniku akvarel. Nastali radovi obradovali su roditelje.

UČIMO PROŠIRUJUĆI ŠKOLSKI PROGRAM ŽIVOTNIM ISKUSTVIMA!
Kako izraditi jednostavne ukrase i prigodne poklone  priručnim sredstvima?
Kako napisati ljubavnu pjesmu svojoj simpatiji, kako to reći na engleskom?
Kako izraditi jednostavne slastice za prijatelje?

KORISNO JE ZNATI!
Istražili smo sve o zaljubljenima od 1. do 8. razreda. Svašta smo saznali i izradili šaljivu prezentaciju. Naučili smo Pjesmu nad pjesmama i bogato je likovno ukrasili.

NAJTEŽE JE BILO NATJECATELJSKIM EKIPAMA KVIZA „ROMANTIČARI U MAHIČNU“ IZMEĐU 7. I 8. RAZREDA.
Trebalo je temeljito naučiti gradivo iz povijesti, hrvatskog jezika, glazbene i likovne kulture te vjeronauka. Sedmaši su prednjačili u znanju, ali su ih osmaši nadmašili u igrama domišljatosti i spretnosti. Čestitamo osmašima, zaslužili su tortu koja je nastala na radionici Slatko srce.

UZBUĐENI SMO OTIŠLI KUĆI, ČINILO NAM SE DA TAJ DAN NIJE NI BILO „ŠKOLE“, A TOLIKO SMO TOGA NAUČILI.

Ravnateljica: Đurđa Starešinčić