Doček prvašića
Autor: Renata Sambol, 9. 9. 2010.

Kad su se malene dječje glave počele skupljati pred našom školom svima je bilo jasno da je svanuo PRVI DAN NOVE ŠKOLSKE GODINE.

Učenici od 5. do 8. razreda vratili su se u svoje stare klupe, dobili od ravnateljice, razrednika  i učitelja upute za sretan početak. Da bi bilo sve „kak Bog zapovijeda“ u 11 sati pridružili smo se našem Župniku i njegovim školskim kolegama na svečanoj misi s zazivom Duha Svetoga za uspješnu i blagoslovljenu novu školsku i vjeronaučnu godinu.

Dugo iščekivani 6. rujan, PRVI ŠKOLSKI DAN ZA 18 PRVAŠIĆA u našoj školi, iako je bio prohladan i kišovit za naše prvašiće bio je veseo i nasmiješen. Naravno, bilo  je i onih u čijim očima se nazirala nesigurnost. I roditelji su bili pomalo zabrinuti.  Uzbuđenje je bilo veliko!

Doček smo počeli svečano, hrvatskom himnom.

Uspješan početak i dolazak u školske klupe  učenicima i roditeljima je poželjela  ravnateljica Đurđa Starešinčić

Učenici 2.-4.razreda uz pomoć svojih učiteljica  za prvašiće su priredili prigodni program. Pjevali su, plesali i recitirali  da pokažu malim đacima kako škola nije samo mjesto  za učenje već  i za igru i veselje. Na kraju  se predstavila  učiteljica 1.raz. Branka Grčić  i  pozvala svoje  učenike  na put znanja.

U našoj Područnoj školi Goršćaki bilo je isto tako veselo i uzbuđeno za šestero prvašića, ostale učenike i učiteljice koji su im priredili svečani doček.

Počela je nova školska godina. Naši prvašići kreću iz svijeta igre i bezbrižnosti u svijet znanja i novih iskustava.

Neka ih sreća, uspjeh i zadovoljstvo prate kroz cijelo školovanje.

Sretno!!!