Dani ponosa i zahvalnosti
Autor: Renata Sambol, 7. 10. 2010.

Mjesec listopad je vrijeme zahvalnosti za plodove zemlje.

Danas  smo  obilježili Dane kruha, a 20.listopada dan ćemo posvetiti kraljici voća-jabuci.

Kruh je život. Kruh je sve. Kaže se za onoga tko ima posao da ima kruh, kao i za onoga koji  je završio  školu i stekao neko zvanje  da je stekao kruh.

Mjesec listopad je vrijeme zahvalnosti za plodove zemlje.

Dane kruha  u nižim razredima  obilježili smo  kroz integriranu nastavu svim nastavnim područjima. Kroz hrvatski jezik, prirodu i društvo , glazbenu i likovnu kulturu pa čak  i pokoji matematički zadatak  odisao je miris kruha-miris dobrote.

Okupili smo se u našem školskom holu i još jednom   kroz prigodnu svečanost zahvalili majci zemlji na obilju jesenskih plodova. Prije same svečanosti Dana kruha prisjetili smo se naše slavne povijesti.

Učenica 8.r. Mirela Kekić podsjetila nas je na obilježavanje Dana  neovisnosti, 8.listopad.

Župnik Nikola Sanjković je blagoslovio kruh i kolače  koje su pripremile naše vrijedne mame i bake.

Nakon blagoslova učenici su  se počastili blagoslovljenim kolačima.

Posebno smo ponosni što ćemo se našim skromnim prilogom  od viška kolača pridružiti humanitarnoj akciji „Neka naše zvono zvoni“  za obnovu i popravak crkvenog zvonika naše župne crkve.

Višak kolača poklonit ćemo sudionicima humanitarnog koncerta koji će se održati u našoj župnoj crkvi  danas, 7.listopada 2010. u 18 h.

Očekujemo Vas i radujemo se zajedničkom druženju.