MEĐUNARODNI DAN DJETETA
Autor: Đurđa Starešinčić, 12. 10. 2010.

proslavili smo u ponedjeljak 4. listopada 2010. kreativnim radionicama u svim razrednim odjelima.

Izradili smo mnogo slika i pisama u kojima smo poželjeli svoj djeci svijeta bolje uvjete života i ispunjenje njihovih želja.

Sve ove lijepe i brižno izrađene radove nanizali smo u lanac kojim smo obuhvatili našu školu, a željeli smo obuhvatiti i cijeli svijet.

Lanac dobrih želja

Evo nekih likovnih radova:

I na kraju naše želje u pismima:

Draga Regina!

Želim ti sretan Međunarodni dan djeteta. Nadam se da smo u prošloj akciji skupili dovoljno novca za tvoje stanovanje i školovanje, a siguran sam da ćemo održati još takvih akcija.

Nadam se da si sretna što ti pomažemo i mi smo sretni zbog toga. Danas postoji puno organizacija koje skupljaju novac za siromašne, ali tebe izgleda nisu opazili. Zato mi jesmo. Vjerojatno se moliš za nas, ali znaj da se i mi molimo za tebe.

Nadam se da ćeš nas do drugog Međunarodnog dana djeteta i posjetiti.

Matija Kralj

Dragi Ahmed,

nadam se da ti nije jako vruće u Egiptu. Sigurno imate puno vode u rijeci Nil, no pazi se krokodila. Ja znam samo da su kod vas samo pustinje i jedna velika rijeka i uz nju malo zelenila. U kojem gradu ti živiš? Ja sam čuo samo za Kairo i Aleksandriju.

Hrvatska je puno manja od Egipta. Kod nas je lijepo. Nije uvijek vruće kao kod vas. Imamo puno zelenila, rijeka, planina i predivno more. Ja živim u Karlovcu. To je jedan od najljepših hrvatskih gradova. Mi imamo sedam predivnih nacionalnih parkova. Imate li vi nacionalne parkove?

Zanima me što vi radite u slobodno vrijeme i kako vam je u školi. Želim ti da imaš dobre ocjene. Igrate li vi u Egiptu nogomet?  Ako si dobar nogometaš, možeš doći k nama u Hrvatsku.

Želim ti da imaš dobar život i da budeš zdrav.

Bruno Vinski