Posjet Ani Cegur
Autor: Đurđa Starešinčić, 26. 3. 2009.

Na poticaj vjeroučitelja i učenika, učenici Osnovna škole Mahično posjetili su bivšu učenicu Anu Cegur. Ana ima cerebralnu paralizu. Zbog teškoća u kretanju, nastava joj je od prvog razreda organizirana u vlastitu domu. Prva četiri razreda završila je u našoj školi, a zatim je školovanje nastavila u Centru za odgoj i obrazovanje djece i mladeži gdje je sada učenica sedmog razreda.

Kod Ane su išli: ravnateljica Đurđa Starešinčić, psihologinja Ana Sutlić, vjeroučitelj Tomislav Šegina, troje učenika iz 8.razreda:Adrijana Ferenac, Jakov Erdeljac, Anamarija Horvatić i ja, Bruno Sen, član školske Novinarske grupe.
Kod Ane smo došli u 11.30, a vratili smo se u 12.15. Prvo kad smo ušli vidjeli smo Anu, njenu učiteljicu i mamu koja nas je ponudila kolačima i sokom, a onda smo malo svi popričali i malo se našalili. Ravnateljica je dala Ani poklon - rad učenika od 1. do  4.razreda nastao na Uskršnjim radionicama i dar koji su odabrali učenici od 5. do 8. razreda. Anu je jako razveselio naš poklon, knjiga poezije Dragutina Tadijanovića jer voli čitati i pisati pjesme.  Jakov, Adrijana i Anamarija su čitali svoje recitacije koje su nastale na radionicama povodom Valentinova. Bile su romantične, ozbiljne i smiješne, a zvale su se «Mare moja», «Noćas» i  «Gdje si».
Nama se je jako svidjelo kod Ane koja nas je dočekala veselo, raspoloženo i sa smiješkom na licu te nas pozvala da je uskoro ponovno posjetimo. Ana je i prije sudjelovala na školskim priredbama recitirajući svoje pjesme pa smo je zamolili da nam odabere neke svoje pjesme koje bi recitirali na završnoj školskoj priredbi. Ana je obećala napisati pjesme i doći na priredbu.
Ja sam postavio 6 pitanja na koja mi je Ana  odgovorila.
Pitanja i odgovori:
1.Što voliš jesti i piti? Volim jesti i piti sve.
2.Koja ti je najbolja životinja? Sve.
3.Koja ti je najbolja serija? «Sve će biti dobro».
4.Koji ti je najbolji predmet? Priroda.
5.Što voliš gledati na TV – u? «Pipi dugu čarapu».
6.Koje ti je omiljeno godišnje doba? Svako  je lijepo na svoj način.
Puno toga zanimalo je i Anu o našim učenicima i događajima u školi, htjela je znati tko je najbolji učenik, koji im je najzanimljiviji predmet, tko je kome simpatija i još puno takvih detalja.
Veselimo se novom susretu s Anom i njenim novim pjesmama!

Bruno Sen, 6. razred, član Novinarske grupe