Učenici 3.razreda u kinu
Autor: Branka Grčić, 3. 2. 2021.

Pročitali smo lektirno djelo Mate Lovraka „Vlak u snijegu“ i sad je na redu gledanje istoimenog igranog filma. Ali kako? U kino ne možemo zbog epidemiološke situacije. Mislimo, mislimo i smislimo. Složit ćemo svoje kino.

Pročitali smo lektirno djelo Mate Lovraka „Vlak u snijegu“ i sad je na redu gledanje istoimenog igranog filma. Ali kako? U kino ne možemo zbog epidemiološke situacije. Mislimo, mislimo i smislimo. Složit ćemo svoje kino. Podijelili smo se u tri skupine: jedna skupina je izradila plakate o filmu, jedna skupina je pripremila kino ulaznice i podijelila ostalim učenicima, a jedna skupina napravila je posudice za kokice ( jer kakvo bi to kino bilo bez kokica). Učiteljica je odredila dan kino predstave – 3.2.2021. Uzbuđeni kao da idemo u pravo kino, došli smo u školu. Pri ulasku u učionicu dočekali su nas redari, pregledali imamo li ulaznice te uputili gdje sjesti. Učiteljica je ispekla kokice i podijelila u pripremljene posudice. Projekcija je mogla početi. Sa zanimanjem smo odgledali film i na kraju zapjevali „Himnu zadrugara“. Sretni i zadovoljni završili smo današnji školski dan.