Sveti Nikola u našoj školi
Autor: Renata Sambol, 5. 12. 2010.

Svetog Nikolu ove godine smo dočekali 3. prosinca.

Ove nas je školske godine naš najdraži svetac ,sveti Nikola pohodio nekoliko dana ranije ,3.prosinca. Nije nas to iznenadilo jer zna se da sv.Nikola  dolazi iz dalekih krajeva kao i da ima puno djece koja ga željno  očekuju.Pripremili smo mnoštvo  recitacija,igrokaza,pjesama i plesa kako bismo ga darivali. Bio je vrlo zadovoljan našim program pa je i on nas darivao prigodnim poklonima. Sudeći  po   njegovom zadovoljnom licu nadamo se i očekujemo da će nas i dogodine posjetiti.

A Krampus?  Njega nismo ni očekivali. Cijelu godinu smo bili veseli i poslušni,marljivo učimo svaki dan.Dakle, Krampus u našoj školi nema kome dati šibu. A i sveti Nikola nam je   prišapnuo da mu je dao "dopust".