Dječji tjedan 2022. "Ljubav djeci prije svega"
Autor: Ana Sutlić, 10. 10. 2022.

Dječji tjedan - je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci koja se obilježava od 1953. godine. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća najviše djece i odraslih u gradovima i općinama gdje djeluju osnovna Društva „Naša djeca“ (DND). Uvijek se održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana. Ove godine Dječji tjedan: počinje u ponedjeljak, 3. listopada 2022. na Međunarodni dan djeteta, a završava u nedjelju, 9. listopada 2022.

Zajednička tema ovogodišnjeg Dječjeg tjedna je IGRA.

Dječji tjedan u 1.razredu

"Zavrti se, poskoči i u Dječji tjedan doskoči!"

U 1. razredu smo s oduševljenjem prihvatili ovogodišnji moto Dječjeg tjedna i krenuli u akciju. Prvotno smo razgovarali o igri, na koji način se možemo igrati, a da ne koristimo uređaje koji imaju ekran. Nabrajali smo igre u prirodi poput trčanja, valjanja u travi, igre loptom, badminton, preskakanje vijače, igra školice, penjanje na drvo, vožnja biciklom. I uvijek je ljepše to raditi u društvu, a najviše bi voljeli da smo u društvu roditelja. Međutim danas roditelji puno rade i umorni su, pa moramo čekati da nađu vremena za nas. Zato smo odlučili napisati im poruke da želimo da provode više vremena uz nas i to u igri u prirodi, a kako ne znamo pisati, poruke smo nacrtali.

I na kraju odlučili se poigrati.

Dječji tjedan u 2.razredu

Dječji tjedan u 3.razredu

Dječji tjedan u 4.razredu

Igra je djeci najdraža aktivnost, a kad je učenje igra uči se kao od šale. Zato su se četvrtaši igrali ne samo na igralištu na TZK već i u učionici na svim predmetima.
Napisali su i ukrasili poruke odraslima!

Dječji tjedan u 6.razredu

6. razred igrao se na SR-u pogađanja pojmova tako da se ne kaže korijen riječi pri objašnjavanju. Igra je natjecateljska. Svaka grupa mora u određenom vremenu pogoditi što više pojmova. Učenici se zabavljaju, razvijaju izražavanje, zajedništvo i prihvaćanje pravila. Igrali su i pantomimu, pogađali su naslove knjiga.

Dječji tjedan u 8.a razredu

Poruke naših učenika roditeljima