Naboj Junior - ekipno online natjecanje iz matematike i fizike
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 25. 11. 2022.

U petak, 25.11.2022., učenici naše škole sudjelovali su na međunarodnom ekipnom natjecanju iz matematike i fizike.

Naboj Junior međunarodno je natjecanje u kojem timovi, unutar dva sata, nastoje riješiti što više zadataka koji potiču logično i kreativno razmišljanje izvan okvira.
Uspjeh na natjecanju ne ovisi samo o individualnim sposobnostima svakog natjecatelja, već i o njihovoj suradnji.

Od 130 prijavljenih timova u Hrvatskoj (i 1392 tima u Europi), našu školu predstavljala su tri tima:
Tim A: Ines Bičak, Leonardo Starešinčić, Sergej Starešinčić i Ema
Vuković (17. mjesto u Hrvatskoj i 309. međunarodno),

Tim C: Ida Bukovšek, Ivan Fureš, Samanta Hudorović i Lorena Ivšić (79. mjesto u Hrvatskoj i 1062. međunarodno)

Tim B: Vinko Božić, Tena Hrebac, Gabriel Matovina i Adrian Vuković (114. mjesto u Hrvatskoj i 1296. međunarodno).

U našoj školi (i Hrvatskoj općenito) ovo se natjecanje provelo prvi
puta i to u online obliku, stoga smo iznimno ponosni na naše
sudjelovanje uz iskusnije Slovake, Čehe i Poljake koji na natjecanju sudjeluju uživo već desetu godinu zaredom!
Također, od ostalih zemalja koje su sudjelovale na natjecanju u online obliku (Belgija, Francuska, Nizozemska, Španjolska), hrvatski su timovi zauzeli prva četiri mjesta među online natjecateljima te se plasirali među najbolje timove uopće.

Rezultate možete pronaći na poveznici:

Učiteljica Matematike: Sara Beljan