Karlovački vrtuljak u našoj školi
Autor: Katarina Kranjčec, 21. 5. 2023.

Nizom radionica učenici razredne nastave priključili su se aktivnostima u sklopu Karlovačkog vrtuljka.

Već tradicionalno otvorenje Karlovačkog vrtuljka bilo je na Majčin dan, drugu nedjelju u svibnju.

I ove godine učiteljice i učenici naše škole sudjelovali su u nizu radionica koje su se održavale tijekom cijelog tjedna.

Četvrtaše je posjetila Ksenija Sanković iz Kinokluba Karlovac te s učenicima ponovila što je to animacija i što sve možemo animirati, pogledali su niz zanimljivih kratkih animiranih filmova. Kao šećer na kraju učenici su izradili svoje taumatrope.

Učenici prvog i drugog razreda kroz radionicu Rez, rez, recikliraj koju su za njih pripremile njihove učiteljice Branka Grčić i Jasmina Štefan, izradili su nove uporabne i ukrasne predmete: plastične jabučice, metlice i pernice. Bilo je to zanimljivo, praktično i ekološko učenje.

Učiteljice Draženka Jančić i Valentina Bukovšek zajedno s učenicima područne škole te učiteljicom Katarinom Kranjčec i učenicima 4. razreda otputovale su na planet Pink kako bi iz svemira vidjele koliko je zagađenje na Zemlji. Procesnom dramom učenici su ponovili mnogo o odlaganju, reciklaži te tražili rješenja kako smanjiti zagađenje.

Sve su radionice bile edukativne, korisne i zanimljive te se učenici nadaju novim iduće godine.