Gostovanje Branke Primorac

Danas je našu školu posjetila posebna gošća: poznata književnicaBranka Primorac. Predstavila nam je svoju najnoviju knjigu „Zvonka Zmaji tri kavalira“, o uvijek aktualnoj temi vršnjačkoga nasilja.No, nas je ipak najviše zanimao „Maturalac“, pa smo saznali kakoje Branka Primorac svoje maturalce – i u osnovnoj i u srednjoj školi –propustila, ali je to nije omelo u pisanju romana. Nadahnuće je pronašla uživotima svojih tadašnjih i kasnijih prijatelja, učitelja i profesora.Branka Primorac nas je ugodno iznenadila svojom otvorenošću pasmo doznali vrlo zanimljive detalje iz njezinog života. Prvi se put zaljubilasa trinaest godina, i upravo ju je prva ljubav nadahnula da postane novinarka. Umjesto da džeparac, koji je sama marljivo zarađivala tijekom školovanja, troši na nove krpice, odlučila je putovati i istraživati.

Vrlo otvoreno je odgovarala i na naša pitanja: o djetinjstvu, oobitelji, o književnomu stvaranju koje nije nimalo jednostavno i nikada ne znate kamo će vas odvesti.

Nismo niti primijetili da je prošlo punih sat vremena, a imali smo je
još puno toga pitati. Stoga smo zaželjeli da nas uskoro ponovno posjeti.