Izlet viših razreda u Smiljan
Autor: Sanja Španić, 10. 6. 2013.

Učenici  5., 6. i 8. razreda u petak,  31. svibnja 2013.g išli su na izlet u Crikvenicu, Kuterevo i Smiljane. U nastavku pročitajte kako su petašice Leonarda Bošnjak i Matea Gašljević doživjele to putovanje.

Prva postaja je bila u Crikvenici, gdje su učenici mogli vidjeti novi glavni trg koji je nedavno izgrađen. Svi učenici su bili slobodni do 13.20, kada su morali krenuti dalje. U Crikvenici su obišli sve dućane i restorane po nekoliko puta i kupovali zanimljive  suvenire. Nakon nekoliko kapi kiše, počeo je pravi pljusak.  Učenici su mokri ušli u autobus i krenuli prema Kuterevu. U autobusu su se učenici sušili, pa su bili suhi kada su došli u Kuterevo. U Kuterevu su upoznali jednog gospodina koji im je objasnio pravila o medvjedima.  Kada su došli medvjedima, isti gospodin im je objašnjavao život medvjeda i odgovarao na pitanja.  Vidjeli su male i velike medvjede, koji su nas mirno dočekali.  No, nažalost nisu imali vremena kupiti nikakve suvenire. Ubrzo su krenuli prema Smiljanu.  U Smiljanu su vidjeli Teslinu rodnu kuću.

U njegovoj kući je mali muzej u kojem je sve  o njegovu životu. Na katu su njegovi izumi koje im  je jedan  gospodin pokazao kako djeluju. Nekoliko metara dalje od Tesline rodne kuće, nalazi se mala kućica u kojoj su vidjeli Teslin najpoznatiji izum. Nakon toga su pogledali mali film o Nikoli Tesli i poslije toga su  krenuli kući. Kući su došli oko 23 h. Po njih su došli roditelji i tako je završio pustolovni  izlet.