Projekt eduKAViKA
Autor: Katarina Seljan, 2. 11. 2016.

Vodovod i kanalizacija d.o.o. Karlovac provodi Projekt eduKAViKa - sustavna edukacija osnovnoškolaca o vodi, odvodnji i pročišćavanju otpadnih voda. Učenici osmih razreda OŠ Mahično  sudjelovali su u Projektu eduKAViKa u listopadu.

Na lokalitetu Uređaja za pročišćavanje otpadnih voda, učenici su slušali predavanje o vodoopskrbi i važnosti voda, te predavanje o odvodnji. Slušali su zanimljiva i poučna predavanja o načinu pročišćavanja otpadnih voda i radu vodocrpilišta.

Nakon predavanja učenici su pristupili izradi kreativnog  plakata na zadanu temu. Tema učenika OŠ Mahično bila je „Očuvanje sustava odvodnje.“ Za izradu plakata imali su 30 minuta. Učenici su radili u skupini, bili su brzi, i primijenili su svoje znanje na zadanu temu. Nakon izrade plakata predstavnici učenika predstavili su plakat.

Nakon završetka projekta, između svih osnovnih škola, izabrat će se najbolji plakat, a osvojena  nagrada – prijenosno računalo,  dodijelit će se u humanitarne svrhe, učeniku/ci slabijeg imovinskog stanja iz škole pobjednice.