Projektni dan " Lijepa riječ sva vrata otvara“
Autor: Ana Sutlić, 15. 11. 2016.

U srijedu, 9.11.2016. godine, učenici od 5. do 8. razreda održali su Projektni dan pod nazivom „Lijepa riječ sva vrata otvara”.

U sklopu programa „Za sigurno i poticajno okruženje u školama” te u sklopu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti i Međunarodnog dana ljubaznosti održali smo Projektni dan s temom „Lijepa riječ sva vrata otvara” koji se sastojao od dva dijela: radionica i prezentacije te susreta s književnikom.

Učenici su mogli birati između šest radionica: „Vrtim zdravi film“, „Bonton kroz povijest“, „Razveseli me lijepom riječi“, Radioemisija „Što je ljubaznost?“, „Intervju s književnikom“ i „Vjeruj u ljubav“. Nakon radionica uslijedila je prezentacija uradaka s radionica. Neke od uradaka s radionica možete pogledati ovdje.

Ovaj Projektni dan obilježen je i susretom s piscem Zoranom Pongrašićem, s kojim su naši učenici u sklopu jedne od radionica napravili intervju. Ovaj simpatični „pisac opće prakse“, djeci najpoznatiji po lektiri „Mama je kriva za sve“, napisao je zavidan broj knjiga za djecu i odrasle, ali i priča za časopise te radiodrame. Zoran je oduševio učenike i učitelje naše Škole i potvrdio činjenicu da je zaista pisac iznimna stila.

Lijepa rijec sva vrata otvara - Kizoa Movie Maker - Video Editor