Velike maškare
Autor: Katarina Seljan, 3. 3. 2017.

U utorak su našom školom zavladale maškare. Ravnateljica im je predala ključeve škole te je na snagu stupio novi kućni red...

Neka od novih pravila glasila su:
- zabranjeno NEkorištenje mobitela
- zabranjene domaće zadaće
  (kazna za učitelje koji zadaju domaću zadaću je 500 KN po zadatku)
- učitelji NE SMIJU dežurati po školi
- svi učenici barem jednom u toku školskog sata trebaju otići na WC (ravnateljici   se naređuje da WC proširi barem dvostruko kako bi se poboljšali      uvjeti okupljanja)
- svaki učitelj na nastavu je dužan kasniti pola sata (učitelj koji svakodnevno  dolazi   na nastavu kažnjava se s 2000 KN, dok ravnateljica i psihologinja u  školu smiju dolaziti samo na ljetnim i zimskim praznicima)
- prilikom pisanja testova obavezno je korištenje šalabahtera, mobitela i knjiga,  kao i grupni rad (test se piše jednom godišnje)
- prvih trideset minuta nastavnog sata odvija se na školskom igralištu, a          preostalih petnaest minuta učitelji učenicima čitaju zabavne romane
- učitelj koji učenika ocijeni negativnom ocjenom, dužan je petnasest minuta    stajati pred vratima učionice
- ako psihologinja učenika pozove na razgovor, mora pisati protokol. U slučaju    ponovljenog postupka od strane ravnateljice, u školu će biti pozvana njena    majka
- za učenike je dozvoljeno šminkanje, nošenje kratkih hlača, vrućih hlačica,  šašavih frizura i visokih potpetica, dok je za učitelje obavezno nošenje plavih  školskih kuta

Iako u manjini, među maškarama je bilo i učitelja te je kućni red dobio skromni broj dodatnih točaka:
- s
vi učenici obavezni su dolaziti u školu subotom i nedjeljom
- ljetni i zimski praznici traju najviše po tjedan dana
- učenik koji ima sve petice, za nagradu će će školu pohađati još tjedan dana

No, kako to već poslovično biva na posebne dane, gore prikazani šok i nevjerica zbog nenadanih dopuna kućnog reda u rekordnom su vremenskome roku ustupili mjesto zabavi u vidu pjesme i plesa. Hrabre maškare željne još bolje zabave prijavile su se za karaoke, a njihove nastupe pratile su budne uši i oči složnog stručnog žirija:

Klikom na sljedeće poveznice dobit ćete uvid u djelić te nezaboravne atmosfere:
1.slatka nagrada stručnog žirija
2. slatka nagrada stručnog žirija
3. slatka nagrada stručnog žirija
posebno priznanje (van konkurencije)

Izvedbe ostalih protagonista i pokretača općeg oduševljenja među maškaranim masama dostupne su pod sljedećim naslovima:
Josipe Lisac
BRM BRM
Tropski delirij ili 14 palmi
Odvažna princeza koja je pjevala na engleskom (unatoč tome što već ima 5:)
Julije (uz podršku nekoliko netom pridruženih Romea)

Zabava je potrajala do kasnih sati ranojutarnje smjene, kad je školsko zvono najavilo ponovni početak nekih starih pravila te su se maškare pod prijetnjom pretvaranja u bundeve nevoljko razišle.