Popis udžbenika za šk.god. 2016./17. preuzmite ovdje

1. 8.00-8.45
2. 8.50- 9.35

Popodne

Raspored informacija i roditeljskih sastanaka

Župa Mahično

Stranice o Župi koje su napravili
učenici OŠ Mahično

31. svibnja: Sretan Dan škole uz glazbu i ples!
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 31. 5. 2017.

Glazba i ples – univerzalni jezici, jezici koje svi razumijemo i koji nas mogu povezati, svim našim razlikama unatoč. Stoga smo danas svi odgovorili potvrdno na pitanje „Jeste li za ples?“ i sudjelovali u plesnim radionicama te veselo proslavili Dan naše škole.  smiley

Proslavu je otvorio naš zbor pod vodstvom učiteljice Ivanke Kosijer otpjevavši himnu i više no prigodnu pjesmu „Prijatelji su kao zvijezde“.

Ravnateljica Gorana Simić-Vinski prikazala nam je zvjezdane trenutke školske godine 2016./2017. dirnuvši nas i nasmijavši istovremeno te smo s tom pozitivnom energijom krenuli put učionica u kojima su nas već nestrpljivo čekali voditelji radionica.

U radionici „Zumba kids“ voditeljica Nikolina Pahanić Lugar (zajedno sa svojim sinčićem u nosiljci!) uspjela je dobro preznojiti učenike i učiteljice Nikolinu Nikolić i Sanju Vuković.

Na lijepi plavi Dunav odveli su nas talentirani mladi članovi KUD-a Katarina Zrinski Ozalj Mihael Sentigar i Elena Žganjer otplesavši dvorski ples s učenicima i učiteljicama Mirjanom Jambrošić i Ljiljanom Panjević.

Uvijek nam je drago kada nas posjete naši bivši učenici, a pogotovo kada nam pomognu u izvedbi radionica. Ovoga puta učinile su to čak tri nekadašnje učenice: Martina Gatarić, Antonija Mudrovčić i Mateja Jakopčić.

Vrijedna članica KUD-a Mahično Martina Gatarić strpljivo je prenijela svoju ljubav prema folklornim plesovima ne samo učenicima, nego i učitelju Branku Jovanovcu i svojoj bivšoj učiteljici Katarini Seljan.

Antonija Mudrovčić dio je svoga umijeća Karlovačkih mažoretkinja već prenijela učiteljicama i učenicima razredne nastave, a danas i učenicima predmetne nastave. Naravno, uz podršku svoje jednako vješte asistentice Petre Lesić.

Mateja Jakopčić iz fitness-studija Magic Well Karlovac maštovito je rasplesala pilates-lopte u rukama učenika te učiteljica Đurđe Starešinčić i Ivanke Kosijer.

Marijan Sudac, otac prvašića Josipa, uspješno je zarazio vrućim ritmom salse dvanestero učenika, ali i učiteljicu Ivanu Ferko Pećar.

Ples robota? Ako su i postojale, sumnje su nestale čim su nas učiteljice Sanja Španić i Irena Komšić obavijestile da će radionicu voditi dr. sc. Damjan Miklić s Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu. Uz učeničku programsku podršku roboti su nam pjevali „Kad si sretan…“ te pljeskali rukama, pucketali prstima i viknuli glasno „Hura!“ Bolji završetak Dana škole nismo mogli niti poželjeti, zar ne?

Hvala svima na sudjelovanju, a posebna zahvala voditeljima radionica što su svoje slobodno vrijeme odlučili provesti zajedno s nama i uveličati ovu našu skromnu proslavu. smiley