Izlet u Zagreb
Autor: Renata Sambol, 3. 6. 2017.

Prvi lipanjski dan učenici razredne nastave proveli su na jednodnevnom izletu u Zagrebu.

Iz Mahićna smo  se uputili prema našem glavnom gradu u 8 h  i nakon ugodne vožnje autocestom  oko 9 sati stigli smo na novi zagrebački aerodrom Franjo Tuđman. Vanjski izgled nas je oduševio jer oblikom podsjeća na morske valove, a još više nas je zadivila unutrašnjost  u obliku čipke. Naučili smo da se ta  „čipka“ od metalnih cijevi slagala poput puzzli od 32 tisuće komada, a radnici su je strpljivo slagali godinu dana.Iskušali smo kako  izgleda sigurnosna provjera prije svakog leta,ali i saznali da čak i kućni ljubimci mogu na put zrakoplovom. Naravno, u jednom zrakoplovu mogu biti samo jedan pas i jedna mačka.

Nakon razgledavanja zračne luke,uputili smo se u  centar Zagreba. Pozdravili smo  Bana,osvježili se  vodom Manduševca,pomolili se na Kamenitim vratima i u katedrali ,ali i odmorili na Markovu trgu,tik pred Vladom i Saborom. Provozali smo se uspinjačom , ali se nismo uplašili kad  se točno u podne oglasio grički top.

Bili smo i u  Tehničkom muzeju,zapravo jednom dijelu koji se zove planetarij. Tu smo saznali kako nastaju noć i dan, koji su planeti najbliži Suncu, od čega su stvorene zvijezde i padaju li one sa neba .

Poslijepodne smo proveli u  zoološkom vrtu i ponešto naučili o životinjama uz našeg vodiča koji je prava mala zoo-enciklopedija.