Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan
Autor: Katarina Seljan, 8. 9. 2017.

Učenici predmetne nastave Hrvatski olimpijski dan su obilježili na njima najdraži način - nogometnom utakmicom.

Nakon paljenja olimpijske vatre i uvodnog govora koji možete pročitati u nastavku, predstavnici razreda odigrali su nogometnu utakmicu uz navijanje i bodrenje ostalih učenika.

Dobar dan poštovana ravnateljice, učiteljice i učitelji, učenice i učenici te prijatelji sporta.
      Proglašavam otvorene male Olimpijske igre  Osnovne škole Mahično i proslavu Dana Hrvatskog olimpijskog odbora.
      Dana 10. rujna 1991. godine osnovan je Hrvatski olimpijski odbor a sportaši reprezentativci prvi puta nastupaju pod hrvatskom zastavom na Zimskim olimpijskim igrama 1992. godine u Albertvilleu, a na ljetnima iste godine u Barceloni.
      Ovaj dan istovremeno obilježavaju svi vrtići, osnovne i srednje škole te svi sportski klubovi u Republici Hrvatskoj pa tako evo već tradicionalno i mi.
      Ova lijepa Olimpijska zastava koju vidite gore je djelo nas vrijednih učenika pod mentorstvom vas dragih učitelja. To je naša mala olimpijska zastava OŠ Mahično.
      Krugovi, kao što znate, predstavljaju kontinente,  a međusobno se preklapaju jer simboliziraju zajedništvo i prijateljstvo. Na bijeloj su podlozi koja predstavlja mir te vam stoga svima hvala što ste danas odjenuli bijele majice.
      Neka igre počnu!