Glazbenu slušaonicu organizirala i osvrte pripremila učiteljica Ivanka Kosijer.

Orgulje
Autor: Sanja Španić, 24. 11. 2011.

KONCERTNA DVORANA GLAZBENE ŠKOLE U KARLOVCU,24.11.2011.

SOLISTIČKI KONCERT NA ORGULJAMA - ŽELJKA SPINČIĆ

Na koncertu orgulja bilo je čudesno i lijepo. Nikada nisam čula ni vidjela orgulje . Zvukovi koje proizvode orgulje bili su fantastični, očaravajući. Orguljašica je prelijepo svirala. Najviše mi se
svidio ples tango jer ga je svirala pedalima,a pedali na orguljama se sviraju nogama. Jako sam bila sretna kada sam i sama mogla probati svirati.

Kristina Mrzljak, 6.razr.

Orgulje su mi se svidjele jer kod sviranja moraš biti jako precizan,a orguljašica se uživila kao da pleše. Na kraju smo mogli svirati i to mi je bilo fantastično.

Antonija Opat, 6.razr.

Bilo mi je super slušati orgulje. To je teško svirati. Probao sam pa znam da je teško. Volio bih
to naučiti.

Mario Mutak.5.razr.

Meni je bilo najljepše kada je svirala nogama zato što mi to lijepo zvuči. Želim opet ići na koncert orgulja.
Paula Vrbanić,5.razr.

Jako mi je drago što sam išla slušati orgulje. Posebno kada je svirala nogama. Svidjela mi se
predzadnja točka.

Anita Udorović,5.razr.

Meni je bilo zanimljivo zato što smo bili u prvom redu i najbolje smo vidjeli i čuli orgulje. Na kraju sam i ja probala svirati.

Anja Tonković,5.razr.

Orgulje mi se jako sviđaju. Super su mi pedali i tri klavijature.

Korina Bence,5.razr.

GLAZBENA SLUŠAONICA   3

Mladi  ljubitelji slušanja klasične glazbe, bili su 22.veljače 2013. u koncertnoj dvorani Glazbene škole Karlovac,  na još jednom koncertu  iz orguljskog ciklusa.

Na repertoaru je bila  orguljska šetnja  XIX  i  XX  stoljećem.

Vrhunska  mlada orguljašica Željka Spinčić  i  ove  je  večeri  briljirala, svirajući zahtjevna  orguljska djela.

Naši novi članovi  bili su oduševljeni izvedbom i  orguljama koje su prvi puta vidjeli  i slušali u živo.

Nakon  koncerta  ravnateljica Glazbene škole gospođa  Ljiljana  Ščedrov,   ljubazno  je  zahvalila mladim  slušateljima  što redovito dolaze na koncerte, te ih je pohvalila za uzorno praćenje i slušanje glazbe.  Učenici su pozvani da se za uspomenu slikaju sa  profesoricom i orguljašicom Željkom Spinčić.

Grupu vodila i izvješće napisala učiteljica glazbene kulture Ivanka Kosijer.

GLAZBENA SLUŠAONICA 2

Grupa glazbenih slušatelja bila je na svom drugom izletu. Posjetili smo Glazbenu školu i slušali
koncert studenata Muzičke akademije u klasi profesorice Ljerke Očić.

Na orguljama su svirali Nikola Cerovečki i Ines Matulić. Izvodili su djela skladatelja od 16. do 20
stoljeća.

Na drugoj slušaonici bile su: Korina Bence, Željka Desović, Sara Golik, Martina Štefan i Adriana
Spahić.

GLAZBENA SLUŠAONICA

U OŠ Mahično već četvrtu godinu djeluje aktivnost- glazbena slušaonica.

Grupa učenika odlazi školskim kombijem na koncerte u Glazbenu školu. Na glazbene radionice idemo u gradsku knjižnicu „ I. G. Kovačić“ u Karlovcu.

Ove školske godine prvu radionicu imali smo u knjižnici. Tema je bila IMPROVIZACIJA U GLAZBI .

Radionica je održana 17. listopada 2012. g

Radionicu je pripremila i održala prof. Danijela Čavlović

U prvoj radionici sudjelovale su: Tonka Mrzljak, Katarina Šimić, Ivona Starešinčić, Nives Miroslavić, Martina Štefan, Anamarija Štukić i Željka Desović.

"Ovo mi je prva glazbena radionica. Nisam ni pomišljala da će mi biti ovako dobro. Jako mi se
svidjela jer smo kroz igru, šalu i veselje naučili što znači improvizacija u glazbi. Najzanimljiviji dio bio
mi je prepoznavanje jestivih pomagala u plavim vrećicama. Vrijeme je jako brzo prošlo i voljela bih
ići opet."

Martina Štefan,7.r

"Na radionici mi je bilo zanimljivo i neobično. Bilo je puno smijeha i veselja. Zabavno je sjediti na podu
i svirati udaraljke."
Ivona Starešinčić,7.r

"Lijepo sam se provela. Uživala sam svirati udaraljke uz melodiju skladbe. Tonka Mrzljak,5.r

Voljela bih opet ići na sličnu radionicu. Plesali smo, pjevali, smišljali ritmove i svirali bubnjeve."

Nives Miroslavić,7.r

"Meni je bilo odlično. Vježbali smo ritmove i plesali . Ples mi je najdraži pa opet želim ići na radionicu."

Katarina Šimić,7.r

Orgulje
Autor: Sanja Španić, 24. 11. 2011.

KONCERTNA DVORANA GLAZBENE ŠKOLE U KARLOVCU,24.11.2011.

SOLISTIČKI KONCERT NA ORGULJAMA - ŽELJKA SPINČIĆ

Kristina Mrzljak, 6.razr.

Antonija Opat, 6.razr.

to naučiti.

Mario Mutak.5.razr.

Paula Vrbanić,5.razr.

predzadnja točka.

Anita Udorović,5.razr.

Anja Tonković,5.razr.

Orgulje mi se jako sviđaju. Super su mi pedali i tri klavijature.

Korina Bence,5.razr.