Srijeda 15.4.2020.
Autor: Branka Grčić, 14. 4. 2020.

School Clipart Vector Doodle School Icons Symbols Stock Vector ...  Dragi moji, evo nastavnih sadržaja za srijedu, malo učenja, malo ponavljanja, a i vjeronauk je tu.

HRVATSKI JEZIK – Pisanje riječce li / novi sadržaji

• Otvori pisanku i napiši naslov – Pisanje riječce li / ne zaboravi datum
  • Ponovi – Što je upitna rečenica; Koji znak stavljamo na kraju upitne rečenice
  • Osmisli jednu upitnu rečenicu i zapiši u pisanku
  • Otvori čitanku na str.153.; pročitaj pjesmu Što je sreća? (Tito Bilopavlović)
  • Odgovori na pitanja – 1.do7.
  • U pisanku prepisati 5.zadatak (rečenice + plavi pravokutnik) / naučiti

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA

Klikni na link i dođi do zanimljivih sadržaja za sat tjelesne i zdravstvene kulture.

Poigraj se, razgibaj se, organiziraj svoje natjecanje, a na kraju se zabavi učenjem plesa kojega danas svi žele naučiti! U ove aktivnosti možeš uključiti i svoje ukućane.

MATEMATIKA – Množenje i dijeljenje brojem 4 / ponavljanje

• Ponovi tablicu množenja i dijeljenja brojem 4 / višekratnici

- upotrijebi vezu množenja i dijeljenja ( 8:4=2 jer je 2•4=8 )

• Otvori poveznicu

- u Zabavnom kutku imaš igrice: Spajalica,Labirint, Bojanka / zabavi se i riješi smiley

• Riješi zadatke u radnoj bilježnici str.38. i 39.

VJERONAUK

Hvaljen Isus i Marija.

Djeco, proslavili smo najveći kršćanski blagdan – Uskrs. Ove godine smo ga svečano proslavili u svojim obiteljima. Ovog Uskrsa morali smo ostati kod naših kuća. Vjerujem da ste se i vi svečano pripremali za Uskrs – bojali jaja, kuhali šunku, svečano ukrašavali stol i molili.

ZADATAK:

•nacrtati u bilježnicu što vam je bilo najdraže i najljepše kod pripreme za Uskrs i na sami Uskrs.