Srijeda 29.4.2020.
Autor: Branka Grčić, 28. 4. 2020.

Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac - Miroslav Rabađija Novi dan, nova znanja.

Upute i zadatke čitaj polako i pažljivo, prvo razmisli, zatim kreni rješavati.

MATEMATIKA – Množenje broja 6 i dijeljenje brojem  6 / ponavljanje

Lijep pozdrav, dragi učenici!

• Danas ćemo vježbati množenje broja 6 i dijeljenje brojem 6.

Napiši u bilježnicu naslov Množenje broja 6 i dijeljenje brojem 6. Ne zaboravi upisati današnji datum!

• U bilježnicu zapiši sljedeći zadatak i riješi ga:

Brojeve 42, 48 i 54 podijeli brojem 6, zatim dijeljenje obrazloži množenjem.

• Otvori radnu bilježnicu i riješi 1. i 2. zadatak na stranici 44.

Što zaključuješ? – odgovor zapiši u bilježnicu

(umnošci se uvećavaju, jer se jedan faktor uvećava, a količnici se umanjuju, jer se djeljenik umanjuje)

• U 3. zadatku se pomoću brojevne crte prikazuje množenje broja 6 i dijeljenje brojem 6. Dovrši računanje pomoću strjelica na brojevnoj crti i izračunaj.
  • Riješi pažljivo 4., 5., 6. i 7. zadatak na stranici 44., te 8.zadatak na 45.stranici.

Pokaži rješenja u radnoj bilježnici i bilježnici svojim roditeljima, zajedno pregledajte i porazgovarajte o zadacima i kako ste ih riješili.

- ODMOR / VJEŽBAJTE S NAMA –

HRVATSKI JEZIK – Veliko početno slovo u imenima naseljenih mjesta,ulica i trgova / novi sadržaji

• Ponovi – Početak rečenice pišemo _______________  _______________  ______________ .

Imena i prezimena ljudi u pisanju počinjemo ______________________________________ .

• Naučit ćeš pisati imena naseljenih mjesta, ulica i trgova
  • Pročitaj uvodni tekst „Moja prva knjiga“ u čitanci na str. 197.

- u prvoj rečenici otkrit ćeš nešto jaaako poznato

- i molim Te nauči čitati tekst

• Odgovori na pitanja str.198. 1. do 6.

- ODMOR / VJEŽBAJTE S NAMA –

• A sad ozbiljno nastavi – str.199.

NAUČI I ZAPAMTI

- dio do 7.zadatka

• Otvori pisanku i napiši naslov i datum

Veliko početno slovo u imenima

naselja, ulica i trgova

- prectrtaj i prepiši iz čitanke dio iznad 7.zadatka

- ODMOR / VJEŽBAJTE S NAMA –

- ako nema ništa izmisli vježbe ili izađi na dvorište i trči, skači, bacaj loptu

TZK – U zdravom tijelu je zdrav duh

VJERONAUK

Draga djeco! Hvaljen Isus i Marija!

Ovotjedni zadatak je pogledati video lekciju i izvršiti zadatak koji vam zada vjeroučiteljica.

Mjesec svibanj je Marijin mjesec. Posvećen je Isusovoj majci. Blažena Djevica Marija je svemoćna zagovornica naša kod svog Sina. Zato je častimo i zazivamo za pomoć.

Poslušajte pjesmu!

Budite dobri i puno molite!

Ruku možete ukrasiti. Pošaljite je na moj mail: klara.cohan@skole.hr. Radujem se!

Voli vas vaša vjeroučiteljica!

Obilježimo Dan plesa - zaviri u Boravak i do ponedjeljka, 4.5. 2020. izradi plesnu figuru / opis rada nalazi se u Likovnoj stvaraonici / ; fotografiju uratka pošalji u Viber grupu.

Boravak_29.04..pdf (678.17 KB)