Četvrtak, 16.4.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 16. 4. 2020.

Pozdrav, zadaci za danas nalaze se u nastavku.

1.RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Danas ćemo naučiti novo slovo DŽ. Otvorite početnice na stranici 116. i pogledajte sliku. Što vidite? Džip u džungli. Pogledajte 1.zadatak DŽEP, PIDŽAMA, BEDŽ. Označite gdje čujete glas DŽ. Pročitajte riječi i rečenice u 2. zadatku. I riješite stranicu 117. Slovo DŽ se sastoji od dva slova D i Ž. Lako ćete ga pisati.

MATEMATIKA- Danas učimo novo gradivo. Desetice i jedinice. Nalazi se u udžbeniku na stranici 38. Stavit ću plavu poveznicu koju kliknite jer sam objasnila nove sadržaje. Kad poslušate pokušajte riješiti zadatke na stranici 38. i 39.

VJERONAUK-

Draga djeco! Proslavili smo najveći kršćanski blagdan – Uskrs. Uskrs svečano slavimo u crkvi, no ove godine smo ga slavili samo u našoj obitelji. U udžbeniku, na str. 76 i 77 pogledajte kako  obitelj odlazi u crkvu, a nakon svete mise se okuplja oko obiteljskog stola.

ZADATAK:

•Nacrtati kako ste proslavili Uskrs u svojoj obitelji (kako ste bojali pisanice, kuhali šunku, ukrašavali stol, molili kod stola, radosno se družili…). Ima toliko toga. Vi izaberite ono što vam je bilo najljepše i najdraže ovog Uskrsa i to mi nacrtajte.

•Riješiti radnu bilježnicu, str. 57 i 58.

2. RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Nastavljamo rješavati priču od jučer. Otvorite zadatke na stranicama 148., 149.

MATEMATIKA- Ponavljamo tablicu množenja s brojem 2. Otvorite radnu bilježnicu na stranici 33. i riješite zadatke.

VJERONAUK-

Hvaljen Isus i Marija.

Djeco, proslavili smo najveći kršćanski blagdan – Uskrs. Ove godine smo ga svečano proslavili u svojim obiteljima. Ovog Uskrsa morali smo ostati kod naših kuća. Vjerujem da ste se i vi svečano pripremali za Uskrs – bojali jaja, kuhali šunku, svečano ukrašavali stol i molili.

ZADATAK:

•nacrtati u bilježnicu što vam je bilo najdraže i najljepše kod pripreme za Uskrs i na sami Uskrs.