SRIJEDA, 16.12.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 16. 12. 2020.

Pozdrav svima, današnji zadaci nalaze se u nastavku. Zapisat ću i za Engleski jezik.

2. RAZRED

HRVATSKI JEZIK

Danas pričitajte priču o malom mačiću i dječaku Damiru koji nije imao lak život. Nalazi se na stranici 108, 109. U bilježnicu zapisati

SPAŠENI MAČIĆ

Nada Iveljić

Glavni lik: dječak Damir

Redoslijed događaja:

1. Damir je našao mačića
  2. Roditelji ne žele životinje u stanu
  3. Mačić je našao novu obitelj
  4. Damir se više ne boji

Konvencija o pravima djeteta

Djeca imaju prava, ali i dužnosti.

O čemu govori ova priča? Tko je glavni lik? Koga je Damir našao na putu iz škole? Što je odlučio? Čime je pokušao pridobiti roditelje? Pronađi taj dio priče. Pročitaj. Čega se dosjetio? Čemu se veselio Damir? Zašto je to dječaku bilo važno? Kako su se prema Damiru ponašala djeca iz dvorišta? Što bi im ti poručio/poručila?

Riješi zadatke na stranici 109. i u radnoj bilježnici na stranici 90.

ENGLESKI JEZIK

Zadatak je nacrtati svoju kuću i napisati prostorije na engleskom. Riješite stranicu 39. u udžbeniku, zadatak 1. i 2. usmeno, a 3. i 4. napišite u pisanku.

U 3. zadatku Naći poslove zmiji i napisati ih, a u 4. razvrstati riječi škola, dom i planet Zemlja.

SILVIO

HRVATSKI JEZIK

Danas ćeš upoznati novo slovo L,l. Nalazi se u udžbeniku na stranicama 118, 119. Riješi zadatke na te dvoje stranice.

ENGLESKI JEZIK

Igrati se sa izrezanim brojevima, izvalačiti broj ih hrpe i imenovati ga, vježbati izgovor brojeva od 1 do 10 i od 10 do 1. Riješiti usmeno stranu 38 u udžbeniku , imenovati što vidiš na sličicama.